Nieruchomość biurowa V Tower w Warszawie powraca na rynek w wielkim stylu.
Jest to najbardziej ambitna rewitalizacja biurowca, jakiej dotąd podjęto się w Polsce – projekt, który łączy śmiałość technologicznej transformacji z szacunkiem dla unikalnej architektury. Kompleksowa modernizacja objęła wymianę wszystkich instalacji i systemów technicznych, przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowego charakteru budynku – z jego zielonymi patiami, dziedzińcami i ponadczasową bryłą. W czasach, gdy większość inwestorów decyduje się na wyburzenia, tutaj postawiono na inteligentną rewitalizację w skali niespotykanej dotąd w kraju. Zamiast emisji dziesiątek tysięcy ton CO₂ – aż 85% mniej wbudowanego śladu węglowego w porównaniu do budowy nowego biurowca od podstaw.
Naszym celem było to podkreślić, a jednocześnie przeprowadzić kompleksową modernizację: od instalacji technicznych, przez wentylację i chłodzenie, aż po rearanżację wnętrz. Chcemy zaskoczyć skalą zmian – i udowodnić, że rewitalizacja może być nie tylko odpowiedzialna, ale i spektakularna. – mówi Karol Klin, dyrektor komercyjny w Cornerstone Investment Management, odpowiedzialny za komercjalizację V Tower.
Generalnym wykonawcą nieruchomości komercyjnej V Tower jest Atlas Ward. Koncepcję wnętrz opracowała pracownia APA Wojciechowski Architekci. Oddanie budynku do użytku nastąpi w październiku 2025 roku.
materiał prasowy