komentarze, opinie, gospodarka

Zagraniczne nieruchomości w bazie WGN – dobre do zamieszkania i pod inwestycję

Łozowicka.MZagraniczne nieruchomości stanowią atrakcyjną formę inwestycji kapitału inwestorskiego. Nadają się do zamieszkania oraz pod inwestycję. W bazie biur WGN na inwestorów czeka obecnie dużo atrakcyjnych ofert sprzedaży. Warto zapoznać się z nimi, zanim ktoś inny złoży podpis na umowie kupna-sprzedaży.

Spis treści:
Mieszkanie jako forma inwestycji kapitału
Apartamenty wakacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem
Zagraniczny apartament nie tylko do wypoczynku
Oferty z biur WGN przyciągają inwestorów indywidualnych

Mieszkanie jako forma inwestycji kapitału

Inwestycja w mieszkanie na wynajem jest popularną formą lokaty kapitału. Na takie rozwiązanie decyduje się wiele osób, które dysponują kapitałem odpowiednim do nabycia nieruchomości. Te bowiem uznawane są w dalszym ciągu za stabilną formę lokowania pieniędzy, która dodatkowo stwarza możliwość comiesięcznego zarobku z tytułu wynajmu.
Obecnie w Polsce mieszkania nabywane za gotówkę to często mieszkania pod wynajem. Inwestorzy kupują je i remontują lub wykańczają, w zależności od tego, czy nabyli mieszkanie z rynku wtórnego, czy też mieszkanie z rynku pierwotnego. W następnym kroku oferują ów mieszkanie pod wynajem, dzięki czemu czerpią z tego tytułu stałe, comiesięczne przychody. Mieszkania do wynajęcia są uznawane za atrakcyjną formę inwestowania kapitału finansowego. Inwestorzy coraz chętniej poszukują tego rodzaju lokali mieszkalnych również poza granicami kraju.

Apartamenty wakacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem

Dużym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych cieszą się nie tylko krajowe mieszkania zlokalizowane w aglomeracjach miejskich, które są przeznaczone pod wynajem na przykład dla studentów czy par. W ostatnim latach bardzo dużą popularnością cieszą się apartamenty wakacyjne na wynajem. Polacy chętnie spędzają wakacje w rodzinnym gronie. Rodzinom z dziećmi często zależy na możliwości skorzystania z typowo domowych udogodnień, jak choćby własna kuchnia. Plusem jest również fakt, że w odróżnieniu od hotelowych pokoi, prywatne kwatery oferują 2-3 pokoje, w których urlopowicze mogą się komfortowo rozlokować.
Dostrzegając potencjał, jaki drzemie w mieszkaniach na wynajem, coraz więcej prywatnych inwestorów decyduje się na inwestycję w wakacyjny apartament. Inwestorzy nie ograniczają się przy tym wyłącznie do krajowych lokali. Rośnie zainteresowaniem mieszkaniami zlokalizowanymi w innych krajach, które przyciągają urlopowiczów odmiennym klimatem.

Zagraniczny apartament nie tylko do wypoczynku

Zakup zagranicznego apartamentu niesie ze sobą dwie korzyści. Pierwszą jest możliwość czerpania zysków z tytułu wynajmu. Wybór mieszkania zlokalizowanego w innym kraju daje inwestorowi tę przewagę nad krajowymi obiektami, że sezon wakacyjny trwa w niektórych krajach dłużej. W Polsce największy popyt na apartamenty wakacyjne do wynajęcia można odnotować na przełomie lipca i sierpnia. Wszystko ze względu na warunki pogodowe, które w tym okresie są najbardziej sprzyjające. Z kolei za granicę Polacy często wyjeżdżają nie tylko w sezonie, ale również kiedy w Polsce pogoda przestaje sprzyjać wakacyjnemu wypoczynkowi. Inne kraje, cechujące się cieplejszym klimatem, przyciągają wówczas Polaków spragnionych słońca. Inwestycja w wakacyjny apartament na wynajem może więc stosunkowo szybko się zwrócić.
Kolejną zaletą zagranicznych lokali mieszkalnych jest możliwość nie tylko ich wynajmowania, ale również samodzielnego korzystania z nich Inwestor, który nabędzie zagraniczny apartament, ma możliwość bez kosztowego (w kwestii noclegu) wyjazdu na urlop w wybranym przez siebie, dogodnym terminie. Dodatkowo nie ogranicza go żaden termin, ponieważ sam ustala jak długo spędzi czas poza granicami własnego kraju. W zależności od pogody oraz planów, właściciel takiego wakacyjnego apartamentu może swój pobyt w nim odpowiednio wydłużyć lub skrócić. Jest to naprawdę komfortowa opcja wypoczynku.
Jak więc widać, inwestycja w apartament zagraniczny niesie ze sobą wiele korzyści.

Oferty z biur WGN przyciągają inwestorów indywidualnych

Oferta sprzedaży zagranicznych apartamentów cały czas się wzbogaca. Lokali na sprzedaż przybywa w wielu krajach, więc w pierwszej kolejności inwestor powinien określić, które lokalizacje najbardziej go interesują. W poszukiwaniach idealnego apartamentu wakacyjnego pomoże doświadczony doradca ds. nieruchomości. Biura WGN posiadają obecnie bogatą i zróżnicowaną ofertę wakacyjnych mieszkań na sprzedaż. Warto się im przyjrzeć, aby zorientować się, z jakimi kosztami trzeba się liczyć, oraz jakie mieszkanie można nabyć w określonym budżecie.
Poniżej prezentujemy przykładowe oferty, które pochodzą z biur WGN.

WGN Żagań jest wyłącznym agentem sprzedaży apartamentu położonego w Gruzji, w lokalizacji Kvariati/Gonio. Jest to urokliwa miejscowość położona zaledwie 14 km od centrum Batumi, 8 km od lotniska, oraz 4,5km od granicy z Turcją. Przedmiotowy apartament o powierzchni 46,6 metrów kwadratowych składa się z salonu z aneksem kuchennym, sypialni, przedpokoju oraz łazienki z toaletą. Usytuowany jest na 7 piętrze apartamentowca Gumbati Residence, który liczy w sumie 12 pięter. Budynek utrzymany jest w klimacie luksusowego resortu wypoczynkowego nad samym brzegiem Morza Czarnego. Na lokatorów czekają takie udogodnienia, jak prywatna plaża, boisko do siatkówki, otwarty basen, beach bar na plaży, amfiteatr, kasyno, siłownia, SPA, wewnętrzna restauracja z tarasem, podziemny dwupoziomowy parking. Cena ofertowa apartamentu wynosi 409 800 złotych.

WGN Lublin jest wyłącznym agentem sprzedaży Luksusowej nieruchomości z widokiem na morze na Cyprze Północnym Iskele. Budynek, w którym mieści się apartament, znajduje się 1200 m do plaży, 20 km do portu Gazima-usa, 22 km do centrum Gazima-usa, 25 km do centrum turystycznego Bafra, 46 km do lotniska Ercan, 54 km do Nikozji, 66 km do centrum Girne, 70 km od lotniska w Larnace. Kompleks mieszkaniowy składa się z 1000 mieszkań, rozlokowanych w 5 blokach, posadowionych na działce o powierzchni 44 000 mkw. Apartament będący przedmiotem sprzedaży liczy 120 metrów kwadratowych. Jest to mieszkanie typu studio, którego cena wynosi 777 051 złotych. Co istotne, kompleks, w którym mieści się apartament, oferuje swoim mieszkańcom bogate zaplecze socjalne i usługowe, w tym: 2 baseny zewnętrzne o powierzchni 6000 mkw, centrum SPA, łaźnia turecka, sauna, siłownia, kawiarnia, bar i restauracja, market, parking wewnętrzny i zewnętrzny, transfer do plaża, sprzątanie raz w tygodniu, place zabaw dla dzieci, mini zoo, całodobowa ochrona oraz system kamer.

WGN Żagań jest wyłącznym agentem sprzedaży apartamentu w Gruzji, w miejscowości Batumi. Jest to mieszkanie z rynku pierwotnego o powierzchni 47,3 metrów kwadratowych, na które składają się 2 pokoje. Apartament mieści się na 15 z 24 pięter. W ramach inwestycji powstanie teren przeznaczony do wypoczynku, centrum fitness, kawiarnia, restauracja oraz basen. Inwestycja ma pełnić funkcję aparthotelu. Przekazanie właścicielom kluczy planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Przedmiotowy apartament, w skład którego wchodzą dwa pokoje oraz balkon, został wystawiony na sprzedaż za 439 900 złotych. Będzie to apartament w wysokim standardzie wykończenia, położony w malowniczej okolicy.

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl