rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Historyczny Dom Norymberski w Krakowie z nowymi umowami najmu powierzchni

lucas-albuquerque-615558-unsplash
Dom Norymberski w Krakowie jest jednostką administracyjną Miasta Norymberga i mieści się na rogu ulic Krakowskiej i Skałecznej, w siedemnastowiecznym zabytkowym „Domu Pod Gwiazdą”. Do grona najemców historycznego Domu Norymberskiego w Krakowie dołączyły trzy nowe firmy.

Inwestycja komercyjna Dom Norymberski zlokalizowana jest na krakowskim Kazimierzu. Do groma najemców historycznego obiektu dołączyły dwie firmy prawnicze i spółka z sektora professional services. Nowi najemcy zajmą komercyjną część budynku, a dochód z najmu w całości wspomoże utrzymanie Domu Norymberskiego jako instytucji kultury. W procesie najmu obie strony były wspierane przez międzynarodowe firmy doradcze. Nowych najemców reprezentował Knight Frank, wynajmującego eksperci z JLL.
„Dom Norymberski to obiekt o szczególnym znaczeniu kulturalnym dla Krakowa. Cieszymy się, że do jego najemców dołączyły nowe dynamiczne firmy prawnicze i z sektora usług profesjonalnych, których działalność idealnie wpisuje się w charakter budynku. Cieszymy się, że strony doszły do porozumienia i mamy nadzieję, że nowi najemcy będą z sukcesami funkcjonowali pod tym wyjątkowym adresem. Jednocześnie dziękujemy za obdarzenie zaufaniem w procesie poszukiwania nowego biura i negocjacji warunków umowy najmu” – skomentował Tadeusz Grabowski, Negocjator w Knight Frank.

„Urząd Miasta Norymberga ceni sobie długoterminową współpracę z szanowanymi podmiotami. Dlatego nasz klient z przyjemnością powitał w gronie najemców Domu Norymberskiego znane firmy prawnicze, które do relokacji zachęciła unikalna kombinacja prestiżowej lokalizacji i historycznego charakteru obiektu. Gratulujemy sukcesu wszystkim zaangazowanym w transakcję i cieszymy się, że możemy wspólnie tworzyć historię tego zabytkowego budynku w sercu krakowskiego Kazimierza.” – dodała Agata Suder, Konsultantka w JLL.