Z życia spółek

Grupa Fortis podsumowuje 2023 rok na rynku nieruchomości w Polsce

default

Grupa Fortis podsumowuje 2023 rok na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa Fortis w 2023 roku zakończyła budowę i komercjalizację dwóch parków handlowych z czego obiekt w Ciechocinku został już sprzedany, a park handlowy w Łowiczu jest w trakcie sprzedaży.

Firma zakończyła również przygotowania do sprzedaży gruntów pod inwestycje mieszkaniowe w Trójmieście i Ciechocinku, z których część sprzedawana jest wraz z projektem i pozwoleniem na budowę. Firma również z sukcesem zamknęła proces sprzedaży inwestycji przy ulicy Duninów w Warszawie, której nowym właścicielem została spółka Villa Duninów. Fortis kontynuuje przygotowania do realizacji kolejnych nieruchomości komercyjnych w tym nieruchomości logistycznych oraz parku handlowego w Łęczycy, a także rozbudowuje dział land development i pracuje nad kolejnymi projektami w tym obszarze na swoją rzecz, jak również na rzecz klientów zewnętrznych.

Mijający okres Grupa Fortis wykorzystała także do wprowadzenia zmian wewnętrznych, aby móc w pełni wykorzystać pojawiający się na jej usługi popyt oraz możliwości inwestycyjne, które powstają na rynku. Do firmy dołączyły nowe osoby w tym osoba w randze członka zarządu odpowiedzialna za kwestie prawne, co w przypadku naszego działania jest szczególnie ważne. Grupa Fortis specjalizuje się w tematach trudnych, które wymagają wielu zabiegów prawnych oraz dużej wiedzy technicznej. Realizując zlecenia dla naszych klientów obejmujące między innymi pozyskanie i przygotowanie gruntów pod realizację inwestycji spotykamy się z takimi wyzwaniami jak: dostępność i możliwość przebudowy infrastruktury drogowej zlokalizowanej w pobliżu działek, ochrona konserwatorska, zmiana planów zagospodarowania przestrzennego, kwestie właścicielskie, kwestie klasyfikacji gruntów, czy też kwestie wodne” – mówi Sebastian Wiśniewski, Założyciel i Zarządzający Grupą Fortis.

Obecnie obok inwestycji komercyjnych pracujemy nad przygotowaniem do sprzedaży nieruchomości, często są to działki z kompletną dokumentacją umożliwiającą rozpoczęcie budowy w Warszawie, Ciechocinku i Jastarni. Wierzymy w destynacje typowo wakacyjne stąd między innymi prace nad kameralnym projektem w nadmorskiej Jastarni, który znajduje się w bardzo dobrej, centralnej lokalizacji” – podkreśla Sebastian Wiśniewski.

Grupa Fortis specjalizuje się w inwestycjach trudnych i przygotowuje projekty, które z jednej strony wymagają wiele wysiłku podczas prac przygotowawczych, ale z drugiej potencjalnie oferuje znaczący zwrot na kapitale dla podmiotów decydujących się na zakup przygotowanych już przez nas gruntów. Nieustannie również pracujemy nad rozwojem kolejnych projektów deweloperskich. Wkrótce mamy nadzieję uruchomić realizację parku handlowego w Łęczycy, którego głównym najemcą będzie sieć handlowa Lidl” – podsumowuje Sebastian Wiśniewski.

Źródło: Grupa Fortis.