rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Województwo śląskie zachwyca ofertą apartamentów na sprzedaż – Tychy czekają na nabywców z luksusowymi mieszkaniami

chastity-cortijo-604616-unsplash

Województwo śląskie zachwyca ofertą apartamentów na sprzedaż. Tychy czekają na nabywców z luksusowymi mieszkaniami przeznaczonymi do sprzedaży. Pomimo trudnej sytuacji na rynku nieruchomości, nie brakuje osób zainteresowanych nowymi inwestycjami z segmentu premium. Mieszkania dostępne w Tychach doskonale wpisują się w nowoczesne standardy budownictwa i odpowiadają na aktualne potrzeby nabywców.

Spis treści:
Sektor mieszkaniowy na polskim rynku nieruchomości inwestycyjnych
Banki przeszkodą do realizacji marzeń?
Nie tylko największe aglomeracje miejskie mogą pochwalić się inwestycjami z segmentu premium
Oczekiwania od apartamentów na sprzedaż
15.minutowa koncepcja wpisuje się w nowe osiedla mieszkalne
Mieszkania z segmentu premium w ofercie biur nieruchomości WGN

Sektor mieszkaniowy na polskim rynku nieruchomości inwestycyjnych

Bieżąca sytuacja na rynku nieruchomości w Polsce nie jest stabilna. Poszczególne sektory w różny sposób radzą sobie z trudną do przewidzenia gospodarką i wysoką inflacją. Dużym problemem jest także zaostrzona polityka bankowa, która uderza nie tylko w nabywców, ale również w deweloperów.
Obecnie sprzedaż mieszkań wyraźnie zmalała. Sektor nieruchomości premium dłużej opierał się wahaniom, ale również jego dotykać zaczęły problemy. Niemniej nie są one tak wyraźne, jak w mieszkaniówce. Nieruchomości premium starają się trzymać stabilne ceny. Dotyczy to zarówno apartamentów na sprzedaż z rynku pierwotnego, jak również luksusowych mieszkań z segmentu premium z rynku wtórnego.

Banki przeszkodą do realizacji marzeń?

Zaostrzona polityka bankowa stanowi dla wielu Polaków przeszkodę w realizacji marzenia o zakupie własnej nieruchomości z segmentu mieszkaniowego. Kredytobiorcy napotykają na mur w postaci utraconej zdolności kredytowej. Osoby, które planowały więc zaciągnąć w banku kredyt hipoteczny, obecnie muszą uzbroić się w cierpliwość. Są też tacy, którzy pomimo możliwości zaciągnięcia bankowej hipoteki, wolą poczekać, aż sytuacja na rynku się ustabilizuje, a warunki udzielenia kredytu hipotecznego będą bardziej korzystne.

Nie tylko największe aglomeracje miejskie mogą pochwalić się inwestycjami z segmentu premium

Mogłoby się wydawać, że inwestycje z segmentu premium są zarezerwowane dla dużych aglomeracji miejskich. Jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Również w mniejszych miastach powstają prestiżowe inwestycje mieszkaniowe z segmentu premium. Doskonałym przykładem są mieszkania na sprzedaż dostępne w Tychach, które prezentują naprawdę wysoki poziom.

Oczekiwania od apartamentów na sprzedaż

Jakie oczekiwania względem mieszkań na sprzedaż z segmentu premium mają obecnie osoby kupujące? Oczywiście w przypadku luksusowych apartamentów poprzeczka zawieszona jest wysoko. Nabywcy oczekują wysokiej jakości za wysoką cenę.
Pod uwagę brane są takie kwestie, jak lokalizacja inwestycji. Powinna ona zapewniać łatwy i szybki dostęp do centrum miasta, a równocześnie gwarantować ciszę i spokój. Dużą popularnością cieszą się kameralne osiedla, które znajdują się w otoczeniu terenów zielonych. Popularne są również wysokościowce zlokalizowane bliżej centrum miasta.
Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest standard budynku. Kupujący zwrócą uwagę na to, czy deweloper użył do budowy i wykończenia budynku wysokiej jakości materiałów. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż zależy on niej komfort użytkowania lokalu mieszkalnego z segmentu premium.
Kolejną wartość dodaną stanowi komfortowy parking. Idealnie, jeśli inwestycja zapewnia dostęp do podziemnego garażu z indywidualnymi miejscami do parkowania, a także zewnętrzne miejsca parkingowe, które są ogólnodostępne zarówno dla mieszkańców, jak również odwiedzających ich gości.

15.minutowa koncepcja wpisuje się w nowe osiedla mieszkalne

Od inwestycji z segmentu premium wiele osób oczekuje szeroko rozbudowanej infrastruktury otoczenia. Idealnie w te wymagania wpisuje się koncepcja miasta 15.minutowego. Chodzi o to, aby mieszkańcy danego osiedla byli na swój sposób wystarczalni i mieli zapewniony szybki dostęp zarówno do miejsca pracy, jak i wszelkiego rodzaju punktów handlowych oraz usługowych. Istotna jest również bliskość przystanków komunikacji miejskiej, a także dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami w mieście.
Koncepcja miast 15.minutowych zakłada, że mieszkańcy osiedla mogą swobodnie, w zaledwie kwadrans, przemieścić się do wybranego miejsca – czy to pieszo, czy za pomocą samochodu lub środków komunikacji miejskiej. Taka koncepcja spotyka się z dużą aprobatą, ponieważ mieszkańcy oszczędzają cenny czas, który normalnie musieliby spożytkować na dojazdy w różne, oddalone od siebie lokalizacje.
Oczywiście problem zatłoczonych ulic i dużych odległości do pokonania dotyka bardziej duże aglomeracje miejskie, jednak mniejsze miasta również cały czas się rozwijają i niebawem problem swobodnej komunikacji i przemieszczania się w krótkim czasie może dosięgnąć również ich mieszkańców.

Mieszkania z segmentu premium w ofercie biur nieruchomości WGN

Tychy prezentują naprawdę atrakcyjną ofertę apartamentów na sprzedaż. Poniżej prezentujemy przykładowe mieszkania na sprzedaż z segmentu premium. Przedstawione oferty pozwolą lepiej zobrazować, jakiej nieruchomości może spodziewać się kupujący w danej kwocie.

WGN Katowice Śródmieście jest wyłącznym agentem sprzedaży prestiżowego apartamentu z rynku pierwotnego, zlokalizowanego w Tychach. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2024 roku. Prestiżowa kawalerka ma powierzchnię ponad 27 metrów kwadratowych. Zlokalizowana jest na parterze w 8.kondygnacyjnym budynku. Na dachu jednego z budynków powstanie plenerowa siłownia. Na terenie osiedla powstanie także plac zabaw oraz zagospodarowane zostaną tereny zielone. W pobliżu osiedla znajdują się liczne punkty handlowe, usługowe i komunikacyjne. W niewielkiej odległości znajduje się również centrum miasta oraz różnego rodzaju atrakcje, jak Wodny Park Tychy, Park Jaworek oraz Hala Sportowa Tychy. Mieszkanie z segmentu premium zostało wystawione na sprzedaż za 260 428 złotych, co daje kwotę rzędu 9 550 złotych za metr kwadratowy nowego lokalu mieszkalnego.

Atrakcyjną ofertę posiada w swojej bazie również WGN Sosnowiec. Jest on wyłącznym agentem sprzedaży apartamentu z rynku wtórnego w Tychach. Jest to komfortowy i energooszczędny apartament, do którego przynależy garaż o powierzchni 22 metrów kwadratowych. Powierzchnia całkowita apartamentu wynosi prawie 135,5 metrów kwadratowych, natomiast użytkowa ponad 113 metrów kwadratowych. Najbliższa okolica oferuje bogato rozbudowaną infrastrukturę. Mieszkańcy znajdą w pobliżu apartamentu liczne punkty handlowe i usługowe, m.in. sklepy spożywcze, żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i licea, przychodnię, apteki, bankomat. Niedaleko znajduje się również boisko sportowe oraz plac zabaw. Niedaleko osiedla znajdują się także przystanki komunikacji miejskiej. Apartament prezentuje doskonały stan techniczny, wykończony został przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Wyposażenie apartamentu również jest możliwe do wykupienia, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z właścicielem lokalu mieszkalnego z segmentu premium. Lokal mieszkalny mieści się na 1 piętrze w 4.kondygnacyjnym budynku mieszkalnym. Apartament został wystawiony na sprzedaż za 1 297 000 złotych, co daje kwotę rzędu 9 575 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

Redakcja
Komercja24.pl