Informacje dnia

WGN wyłącznym agentem sprzedaży terenu pod hotel w Żarowie

SG010-28473,8 mln zł – to cena ofertowa za atrakcyjny teren inwestycyjny położony nad zalewem niedaleko Żarowa – 45 km od Wrocławia. Wyłącznym agentem sprzedaży tego terenu jest WGN.

Chodzi o 3 ha gruntów przeznaczonych pod zabudowę rekreacyjno – turystyczną, bezpośrednio nad zalewem „Andrzej”, który latem jest uczęszczanym kąpieliskiem.  Do nieruchomości prowadzi dojazd drogą asfaltową. W granicy działki przeznaczonej do zrealizowania zabudowy został wybudowany transformator. Potencjalny inwestor ma  możliwość dokonania zmian w planie i realizacji innych projektów inwestycyjnych ze wsparciem gminy, która szuka nowych inwestorów.

Zbywca dysponuje wstępnym projektem nieruchomość komercyjnej – hotelowo – rekreacyjnej, która mogłaby stanąć na tym terenie. Hotel z salami konferencyjnymi oraz SPA. Wysokość budynku hotelu może wynosić do 20 metrów – z użytkowym poddaszem.  Teren wokół przyszłego hotelu można zagospodarować jako bazę turystyczno-rekreacyjną o przeróżnym przeznaczeniu. Z badach przeprowadzonych na lokalnym rynku wynika , że brakuje tutaj obiektów hotelowych oferujących kompleksowe usługi hotelowo-turystyczne z funkcją Spa.

Cały teren na sprzedaż w Żarowie, Kalnie i Mrowinach wokół zalewu „Andrzej” ma ponad 30 ha wraz z zalewem o pow. lustra wody 15 ha i lasem sosnowym 7 ha.  Zalew został sklasyfikowany jako wody o najwyższej klasie czystości.

Grunt  leży w bliskiej odległości od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park – Podstrefa Żarów, która jest zlokalizowana w północnej części miasta Żarów i zajmuje obecnie ponad 121 ha. W specjalna strefa ekonomicznej na tym terenie zlokalizowane są oddziały szwedzkich, japońskich i polskich koncernów.