Inwestycje publiczne

Termomodernizacja nieruchomości? Marka Glassolutions promuje program Czyste Powietrze 3.0

fefd17097c3fb587ace9c375f8607757

Marka Glassolutions promuje wymianę okien na energooszczędne z programem Czyste Powietrze 3.0.

Wymiana starych pieców, czyli tzw. „kopciuchów” wcale nie jest pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia optymalnego potencjału energooszczędnego i ekologicznego domów. To niewystarczająca izolacja termiczna budynku lub jej brak są często głównym winowajcą nieekonomicznego gospodarowania ciepłem, które szkodzi nie tylko środowisku, ale także naszym portfelom i zdrowiu. Podstawową rolę w tym procederze pełni zwykle nieodpowiednia stolarka okienna. Jak zatem zaradzić temu problemowi? Z pomocą przychodzi Saint-Gobain Glassolutions i Koalicja Termomodernizacji.

Rozpoczęty w 2018 roku program „Czyste Powietrze” jeszcze przez 6 lat (bo do 2029 r.) oferuje inwestorom wsparcie finansowe na wydatki związane, między innymi, z wymianą okien. Dotacja wynosi nawet do 135 000 zł, a za sprawą nowych warunków trzeciej edycji programu ubiegać się o nią mogą właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Zmiany wprowadzone 3 stycznia 2023 obejmują zarówno zwiększenie wysokości dotacji, jak i podwyższenie progów dochodowych oraz możliwość ponownego składania wniosków dla tych, którzy już skorzystali z dofinansowania.

– Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że nasza wiedza i bogate know-how w krótkim czasie przyczynią się do realnych zmian w zakresie zwiększania komfortu cieplnego ludzi i poprawiania jakości powietrza. Cieszymy się na efektywną współpracę z innymi podmiotami i jesteśmy przekonani, że zaowocuje ona w poszerzenie świadomości klimatycznej, a do tego pomoże odciążyć domowe budżety – mówi Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions.

Źródło: Saint-Gobain Glassolutions.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora