Informacje dnia

SGI – specjalista w budowie mieszkań i apartamentów w wysokim standardzie

rawpixel-1065679-unsplash
SGI to firma deweloperska, która specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów. Działa na polskim rynku od 1990 roku. Do tej pory zrealizowała 47 projektów deweloperskich w 7 miastach: Warszawie (Ochota, Wola, Mokotów), Szczecinie, Łodzi, Poznaniu, Międzyzdrojach, Słupsku oraz Gorzowie. Do tej pory łącznie zostało oddane 5.500 mieszkań, 41.000 m2 powierzchni biurowej i 24.000 m2 powierzchni handlowej.

SGI skupia się obecnie na realizacji inwestycji mieszkaniowych w Warszawie oraz inwestycjach na rynku kapitałowym. W budowie pozostają dwa projekty na warszawskich Siekierkach: osiedle Nova Bluszczańska oraz Ustronie Mokotów. Niewątpliwym atutem obu inwestycji jest lokalizacja – łącząca dogodny dojazd do centrum i bliskość terenów zielonych.

W planach są dwie kolejne inwestycje na terenie warszawskich Siekierek łącznie na ok. 250 mieszkań, apartamentowiec na pograniczu Mokotowa i Ochoty, a także projekt na 200 mieszkań w Łodzi.

Firma współpracuje z gronem cenionych polskich i światowych architektów m.in. HRA Architekci, dbając o rozwiązania architektoniczne zapewniające ponadczasowość projektów, nowoczesną architekturą i klasyczną estetyką. SGI jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Prezesem Zarządu firmy SGI od listopada 2018 roku jest Robert Stachowiak.

mat.pras.