Informacje dnia

Obiekty magazynowe na terenie Trójmiasta

verstappen-photography-532656-unsplash
Rynek obiektów magazynowych na terenie Trójmiasta notuje stały rozwój. Pomocny w tej kwestii jest rynek e-commerce, który również dynamicznie się rozrasta. Przybywa przedsiębiorców działających w branży online, toteż rośnie również popyt na nowoczesne magazyny. Z tego względu deweloperzy starają się oddawać do użytku kolejne inwestycje magazynowe zgodnie z harmonogramem. Często obiekty te znajdują najemców jeszcze zanim ich budowa zostanie ukończona.

Spis treści:
Trójmiejski rynek magazynów z coraz lepsza ofertą dla najemców
Pandemia motorem napędowym
E-commerce coraz większym rynkiem sprzedaży
Obiekty magazynowe na terenie Trójmiasta
Obiekty magazynowe na terenie Trójmiasta swoją ofertą przyciągają przedsiębiorców

Trójmiejski rynek magazynów rośnie w siłę. Jest to mocny punkt ma magazynowej mapie kraju. Chociaż liczba obiektów o charakterze magazynowym nie jest tu najwyższa, to jednak Trójmiasto stale przyciąga nowych najemców. W ślad za nimi podążają przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani wynajęciem magazynów i hal produkcyjnych wraz z przyległymi do nich powierzchniami biurowymi.

Trójmiejski rynek magazynów z coraz lepsza ofertą dla najemców
Rynek nieruchomości magazynowych w Trójmieście ciągle się rozwija. Obiekty, które trafiają do sprzedaży, szybko znajdują najemców. niektóre magazyny są w pełni skomercjalizowane jeszcze zanim inwestycja zostanie ukończona i oddana do użytku.Tak intensywny rozwój sektor magazynów zawdzięcza po części sektorowi e-commerce, który w okresie pandemii mocno się rozwija.

Pandemia motorem napędowym
Krótko po tym, jak w kraju został wprowadzony pełny lockdown, Polacy byli zmuszeni do zmiany swoich zwyczajów zakupowych. Co jednak zaskakujące, kiedy lockdown został już zniesiony, wielu Polaków pozostało przy zakupach on-line. Nie wszyscy powrócili do dawnych zwyczajów, czyli dokonywania zakupów w sklepach stacjonarnych. Dla wielu osób zakupy przez Internet wydają się bezpieczniejsze, szybsze i wygodniejsze. W efekcie rynek e-commerce nie zatrzymał rozwoju wraz ze zniesieniem lockdownu. Stale rośnie liczba towarów sprzedawanych online. Co za tym idzie – wzrasta również zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowo-biurowe oraz hale produkcyjne.

samuel-zeller-14256-unsplash

E-commerce coraz większym rynkiem sprzedaży
Od wybuchu pandemii rynek e-commerce stale rośnie w siłę. Wielu Polaków doceniło dokonywanie zakupów przez Internet i obecnie jest to ich ulubiona forma kupowania potrzebnych rzeczy. Wiele osób zaczęło przez Internet dokonywać nie tylko zakupów odzieżowych, ale i spożywczych. Z uwagi na zwiększające się zapotrzebowanie na miejsce do przechowywania towarów, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują dodatkowych powierzchni magazynowych do wynajęcia. Rośnie też zapotrzebowanie na hale produkcyjne. Duża popularnością cieszą się obecnie także centra logistyczne, na obszarze których przedsiębiorcy mogą wynająć komfortowe powierzchnie magazynowe, biurowe i socjalne.

Obiekty magazynowe na terenie Trójmiasta
Według ekspertów firmy Cresa Polska, na obszarze Trójmiasta funkcjonuje lub jest obecnie w budowie 31 obiektów magazynowych (wg danych ujętych w „Warehouse Space Map Poland” – Mapie Powierzchni Magazynowych zlokalizowanych na terenie Polski. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że mapa stworzona przez ekspertów firmy Cresa Polska obejmuje zestawienie najistotniejszych zdaniem ekspertów firmy obiektów przemysłowo-magazynowych w naszym kraju).
Według danych ujętych w ujętych w „Warehouse Space Map Poland” – Mapie Powierzchni Magazynowych, w Gdańsku znajduje się 19 inwestycji magazynowych, którymi są: Pomorskie Centrum Logistyczne, Pomorskie Centrum Inwestycyjne, Panattoni Park Gdańsk East I, Panattoni Park Gdańsk East II, SSKW Gdańsk, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, 7R City Flex Gdańsk Airport, Mapletree Park Gdańsk-Airport, Panattoni Park Gdańsk Airport, Panattoni Park Gdańsk West, 7R Park Gdańsk II, Gdańsk-Kowale Distribution Centre, Panattoni Park Gdańsk East III, Panattoni Park Gdańsk East IV, park magazynowy w Gdańsku, 7R City Flex Gdańsk Airport II, 7R Park Gdańsk III, Panattoni Park Gdańsk East V oraz Flex Gdańsk BCL.
Kolejnym miastem na terenie Trójmiasta, ujętym w mapie ekspetów Cresa, jest Pruszcz Gdański. W mieście tym funkcjonują 4 parki logistyczne: Centrum Logistyczne Pruszcz Gdański, Hines Logistics Park Gdańsk, Panattoni Park Tricity South II oraz TriStar Gdańsk.
Następnym miastem jest Gdynia, dzie funkcjonują 2 parki logistyczne, którymi są: Centrum Magazynowe Hutnicza oraz 7R City Flex Gdynia.
3 obiekty magazynowe funkcjonują w miejscowości Kowale, są to: 7R City Flex Gdańsk II, 7R Park Gdańsk Port oraz park magazynowy w Kowalach.
W Tczewie funkcjonuje obecnie 1 park logistyczny, jest to 7R Park Tczew.
Również w miejscowości Rumia funkcjonuje obecnie 1 park magazynowy, którym jest Panattoni Part Tricity North / Rumia. Identycznie jest w Słupsku, gdzie funkcjonuje 7R Park Słupsk.

Obiekty magazynowe na terenie Trójmiasta swoją ofertą przyciągają przedsiębiorców
Poniżej prezentujemy opisy kilku wybranych parków magazynowych, aby możliwie najlepiej zobrazować ofertę rynkową, jaką prezentują inwestycje zlokalizowane na terenie Trójmiasta.

– Panattoni Park Tricity East III to pierwsza przykładowa inwestycja, która powstaje na terenie Gdańska. Obiekt wyróżnia się idealną wręcz lokalizacją dla firm związanych z rynkiem trójmiejskim. Dużą zaletą są tutaj bliskość portu oraz trasy ekspresowej S7, co gwarantuje sprawną dystrybucję nie tylko w regionie, ale także na rynku międzynarodowym. Panattoni Park Tricity East III jest kolejny projektem dewelopera Panattoni w okolicach ulicy Elbląskiej. Obiekt będzie oferował najwyższą jakość powierzchni magazynowej oraz biurowej do wynajęcia. Inwestycja zostanie wyposażona w doki i bramy z poziomu zero oraz wygodne parkingi i place manewrowe. Na inwestycję Tricity East III będzie składała się jedna hala magazynowa klasy A o łącznej powierzchni niemal 33 000 metrów kw., w której istnieje możliwość wynajęcia powierzchni magazynowo – produkcyjnej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż. Wydzielone jednostki odpowiadają potrzebom logistyki, dystrybucji, składowania czy lekkiej produkcji. Doskonała lokalizacja inwestycji Panattoni Park Tricity East III zapewni najemcom dogodne połączenie komunikacyjne z trasami wylotowymi Trójmiasta. Minimalna wielkość modułu do wynajęcia wynosi 1200 metrów kw.

– Kolejną inwestycją godną uwagi jest 7R City Flex Gdańsk Airport II. Nowoczesne centrum logistyczne 7R City Flex Gdańsk Airport II oferuje swoim najemcom powierzchnię ponad 40 000 metrów kw. Park logistyczny docelowo ma składać się z trzech hal magazynowych (Budynek 1: wysokość – 10 m, siatka słupów – 12×22.6 m, nośność posadzki – 5T; Budynek 2: wysokość – 10 m, siatka słupów – 12×22.6 m, nośność posadzki – 5T; Budynek 2: wysokość – 10 m, siatka słupów – 12×22.6 m, nośność posadzki – 10T). Inwestycja 7R City Flex Gdańsk Airport II mieści się tuż przy drodze ekspresowej S6. Blisko nieruchomości znajduje się obwodnica miasta oraz autostrada A1. Park magazynowy jest doskonale skomunikowany z centrum miasta Gdańsk dzięki Pomorskiej Kolei Metropolitarnej. Właścicielem obiektu jest 7R S.A.
Trójmiejska oferta obiektów o charakterze magazynowym stale się powiększa. Na mapie Trójmiasta przybywa obiektów komercyjnych. Cały czas wzrasta także zainteresowanie magazynami i przylegającymi do nich powierzchniami biurowymi do wynajęcia wśród przedsiębiorców. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy działają w branży e-commerce.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora