Informacje dnia

Nowoczesny park logistyczny Panattoni Park Sosnowiec I z nowym najemcą

Panattoni-Park-Sosnowiec-I_photo_1

Spółka ITM Baza Poznańska, należąca do Grupy Muszkieterów i specjalizująca się w składowaniu produktów oferowanych za pośrednictwem sklepów Intermarché i Bricomarché, wynajęła powierzchnię magazynoweą w Panattoni Park Sosnowiec I.

Firma wynajęła 13.000 mkw. nowoczesne powierzchni magazynowej. W negocjacjach najemcę reprezentowali eksperci z firmy doradczej Cresa Polska.
Panattoni Park Sosnowiec I jest nowoczesnym parkiem logistycznym, który mieści się  w jednym z najbardziej zurbanizowanych i uprzemysłowionych obszarów Polski – Zagłębiu. Właścicielem obiektu magazynowego jest firma Panattoni.

Jak komentuje Justyna Kononowicz, Senior Leasing Manager, Panattoni Europe: – Atutem inwestycji jest jej położenie – tuż przy drodze ekspresowej S1, z dostępem do autostrady A4 i kolejowego Euroterminalu Sławków, który łączy kraje Europy, Rosję i Chiny. Cieszę się, że mogliśmy zaproponować tak strategiczną lokalizację naszemu wieloletniemu klientowi.

Nowa Strategia Logistyczna Muszkieterów opiera się na rozwiązaniach odpowiadających na bieżące potrzeby przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie, jak również zabezpiecza naszą sieć logistyczną wobec wyzwań mogących pojawić się w przyszłości. Jej wprowadzenie wymagało dostosowania nowych lokalizacji do najnowszych narzędzi wspierających łańcuch dostaw jak również uwzględnienia dynamicznego rozwoju e-commerce. Dlatego poszukiwanie nowych obiektów magazynowych realizujemy z liderami rynku w tej branży, którzy oferują nam najlepsze rozwiązania – mówi Jacek Berger, Prezes Logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce.

Spółka ITM Baza Poznańska miała sprecyzowane oczekiwania w stosunku do poszukiwanego obiektu. Kluczowym wyzwaniem było znalezienie ponad 13.000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowo-socjalnej dostępnej w interesującym klienta terminie. Najemca oczekiwał również dostępu do min. 5.000 mkw. utwardzonego kostką placu do składowania w bezpośredniej komunikacji z magazynem, 3.000 mkw. wiaty z instalacją tryskaczową, a także powiększonych bram z poziomu „0”. Udało się nam nie tylko znaleźć lokalizację spełniającą oczekiwania klienta, ale również uzyskać dla niego atrakcyjne warunki najmu i dodatkowe benefity. Najemca ma także możliwość ekspansji w parku logistycznym. Cieszymy się, że swoją wiedzą i doświadczeniem wsparliśmy spółkę ITM Baza Poznańska na etapie poszukiwań nowej lokalizacji – mówi Jakub Kurek, Associate Director w firmie Cresa Polska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora