rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nowe centrum logistyczne i produkcyjne w Prologis Park Łódź

hannes-egler-360942-unsplash
Firma Scanreco AB – lider w dziedzinie systemów technologii radiowej otwiera w Prologis swoje pierwsze centrum produkcyjne i logistyczne. 

W ramach umowy w Prologis Park Łódź powstaje wysokiej klasy magazyn o powierzchni 17 000 metrów. Ponad 7 000 metrów kw. jego powierzchni będzie stanowił  BTS zaprojektowany specjalnie dla firmy Scanreco. Powierzchnia build-to-suite dedykowana będzie produkcji.
Dzięki przyznanemu wsparciu finansowemu w ramach Łódzkiej Strefy Ekonomicznej Scanreco firma zamierza zatrudnić około 300 osób.


„Popyt na nasze produkty cały czas rośnie i stale pozyskujemy nowych klientów. Nowi klienci to więcej zamówień, które wymagają efektywnej infrastruktury produkcyjnej i logistycznej. Dlatego wybraliśmy ofertę Prologis – poza nowoczesnymi budynkami zaletą jest także atrakcyjne położenie parku w geograficznym centrum Europy oraz dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Wierzymy, że inwestycja przyniesie korzyści nie tylko dla naszej firmy i klientów, ale także dla regionu” – powiedział Peter Lageson, President & CEO Scanreco AB.

 


„Przed przystąpieniem do realizacji projektu szczegółowo zapoznaliśmy się z oczekiwaniami klienta oraz charakterem jego działalności. Scanreco, podobnie jak Prologis, przywiązuje dużą wagę do troski o środowisko i pracowników. Dlatego zaoferowaliśmy mu szereg rozwiązań, które pozwolą  skuteczne minimalizować ślad węglowy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności eksploatacji i komfortu pracy. Dzięki tej współpracy powstaje w Prologis kolejny projekt, który zdecydowanie wykracza poza ściany i dach budynku produkcyjnego”
– podkreślił Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora