Z życia spółek

Nieruchomości od dewelopera Victoria Dom cieszą się dużym zainteresowaniem

Miasteczko Nova Ochota 5

Deweloper Victoria Dom zwiększył sprzedaż w ramach swoich nieruchomości.

Victoria Dom w 2021 roku sprzedała łącznie 1607 mieszkań. To o 6% więcej niż w poprzednim roku. Zdaniem zarządu dewelopera na rynku mieszkaniowym widoczne jest ochłodzenie popytu związane ze wzrostem cen lokali. W 2022 roku spodziewana jest stabilizacja sprzedaży mieszkań na dotychczasowym poziomie z możliwą tendencją spadkową.

Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli.

– Miniony rok oceniamy pozytywnie. Klienci cały czas poszukują kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w dobrej lokalizacji. Ostatnio widoczne jest natomiast ochłodzenie popytu wynikające z dużego wzrostu cen, który jest efektem wyższych kosztów generalnego wykonawstwa oraz budowy projektów na droższym banku ziemi. Oczekujemy, że w najbliższych 2-3 kwartałach na rynku mieszkaniowym dynamika sprzedaży będzie utrzymywała się w trendzie bocznym z możliwą tendencją spadkową. Wzrost cen będzie widoczny jeszcze w bieżącym 2022 roku jednak przy malejącym wolumenie sprzedaży – podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.