Informacje dnia

Nieruchomości komercyjne zasilane w pełni odnawialnymi źródłami energii. Dołączył do nich warszawski Skyliner

Skyliner 1
Warszawski biurowiec Skyliner jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Nieruchomość komercyjna uzyskała certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON.

Certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdza zakup gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE. Grupa Karimpol dbał, aby aspekty ekologiczne odgrywały ważną rolę na każdym etapie budowy stołecznego biurowca. Do współpracy zaproszone zostały firmy dostarczające zielone rozwiązania gwarantujące m.in. korzystanie w całości z odnawialnych źródeł energii, którą do Skylinera dostarczy innogy Polska z Grupy E.ON.
Inwestycja komercyjna Skyliner w Warszawie to jeden z najwyższych biurowców  w stolicy zlokalizowany na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego. Obiekt oferuje 49 000 metrów kw. powierzchni biurowej i retailowej do wynajęcia, która rozmieszczona jest na 42 kondygnacjach.

Nowoczesne biurowce muszą być przyjazne i komfortowe dla użytkowników, a także ekologiczne. Ten aspekt jest dla nas szczególnie ważny. Na każdym etapie realizacji Skylinera oraz po oddaniu go do użytku dbamy o środowisko naturalne, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, ale też zielony certyfikat innogy Polska. Dzięki niemu mamy pewność, że 100% energii zużywanej przez Skyliner pochodzi z odnawialnych źródeł energii – mówi Szymon Zduńczyk, dyrektor techniczny z Grupy Karimpol. – Obecnie w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych dla najemców budynku dbamy o taki dobór materiałów, które będą mogły być poddane recyklingowi po zakończeniu najmu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów jesteśmy w stanie szczegółowo monitorować zużycie mediów i wprowadzać na bieżąco optymalizacje – dodaje.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora