Informacje dnia

Nieruchomość komercyjna Olivia Centre w Gdańsku stworzyła blisko 2000 nowych miejsc pracy

Biurowiec Olivia Centre w Gdańsku z biurem regionalnym firmy SoftServe

Blisko 2000 nowych pracowników poszukują firmy, które wynajmują powierzchnię komercyjną z Olivia Centre. Pomimo pandemii firmy rozwijają się i rekrutują znacznie więcej pracowników niż przed 2020 rokiem.

Nieruchomość komercyjna Olivia Centre w Gdańsku w ostatnim czasie znacząco powiększyła grono najemców. Nowe powierzchnie dobierają nie tylko jej dotychczasowi najemcy. Biurowiec stale pozyskuje nowe firmy do współpracy. Powoduje to, że łączna liczba rekrutowanych pracowników jest bliska 2000 osób.
Olivia Centre w Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w Trójmieście.Docelowa wielkość kompleksu znacznie przekroczy 200 000 mkw., a w chwili obecnej wynosi już 175 000 m kw.

Olivia rozwija się i powiększa – teraz po roku pandemii widzimy to bardzo wyraźnie. – mówi Małgorzata Gwozdz, dyrektor działu HR w Olivia Centre. W każdym tygodniu nasi Rezydenci publikują co najmniej kilka ogłoszeń rekrutacyjnych na różne stanowiska. Nawet pobieżnie je analizując widać, że powstają stanowiska wynikające z rozwoju ich biznesu. Widać, że rezydenci wchodzą na nowe rynki – poszukują pracowników znających różne języki lub rozszerzają zakres swoich usług, ponieważ szukają czasami bardzo unikalnych lub niszowych specjalizacji. Widać też, że jeśli powiększają swoje biura, to równocześnie zwiększają liczbę stanowisk i szukają nowych ludzi. Rezydenci szukają menedżerów i specjalistów z branży IT, z umiejętnościami analitycznymi, audytorskimi, controllingowymi, ale też z branży energetycznej, i specjalistów z zakresu mediów społecznościowych. Z drugiej strony potencjalni kandydaci szukają informacji jak można złożyć ofertę do firm rezydujących w Olivii – co nas szczególnie cieszy, to fakt, że prowadzone przez nas ankiety potwierdzają, że kandydaci do pracy interesują się pracą w Olivii, gdyż w gronie 10 tys. pracowników naszych rezydentów mają znajomych którzy chwalą to miejsce za usługi dodatkowe, ofertę eventową i piękne przestrzenie.

To doskonały czas, aby pracownicy szukali swojej ścieżki kariery wśród największych firm Olivii – dodaje Bogusław Wieczorek z Olivia Centre. Warto, aby ambitni ludzie regularnie sprawdzali pojawiające się oferty pracy na stronie Olivia Centre, ale również w najpopularniejszych portalach rekrutacyjnych, gdyż większość rezydentów tego największego centrum biznesowego właśnie tam aktywnie prowadzi swoje działania. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest również aktywne poszukiwanie szansy dla siebie we własnym zakresie, gdyż firmy również część procesów nie prowadzą jawnie i być może dobra kandydatura spotka się z zainteresowaniem decydentów. Warto również szukać także wśród tych, którzy dynamicznie się rozwijają i ich rosnący potencjał powoduje, że nie zawsze łatwo jest im znaleźć odpowiednich kandydatów poprzez portale internetowe. – dodaje Bogusław Wieczorek.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora