rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomość inwestycyjna Browary Warszawskie nominowana do EUmies Awards 2024

Browary Warszawskie_8
Nieruchomość inwestycyjna Browary Warszawskie nominowana do EUmies Awards 2024. Nieruchomość komercyjna Browary Warszawskie znalazła się wśród 362 projektów nominowanych do European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Awards 2024, jednej z najważniejszych europejskich nagród architektonicznych. Konkurs wyróżnia obiekty o wyjątkowym oddziaływaniu społecznym, łączące innowacyjność funkcji i formy, wpisujące się w nurt dążenia do zrównoważonego rozwoju.

W tegorocznej edycji jury, składające się z uznanych osobowości i ekspertów świata europejskiej architektury wytypowało projekty z 38 krajów, w tym 9 z Polski. Wśród nich znalazły się Browary Warszawskie – miejsce, w którym współgrają architektura historyczna i nowoczesna, przestrzenie prywatne i publiczne, zieleń i zabudowania. Obiekt tworzy funkcjonalną całość, łącząc budynki mieszkalne i biurowe, przyciągając mieszkańców miasta otwartymi zielonymi strefami spotkań oraz dużym wyborem popularnych kawiarniami i restauracji, które mieszczą się w zrewitalizowanych zabudowaniach dawnych Browarów Warszawskich.

– EUmies Awards to jedna z najbardziej prestiżowych nagród, dlatego jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia. Jury doceniło innowacyjny charakter Browarów Warszawskich, które zostały zaprojektowane tak, by stanowić integralną część miasta i realizować różne potrzeby jego mieszkańców, również społeczne. Współtworząc miasta jesteśmy świadomi odpowiedzialności jaka na nas spoczywa, a ta nominacja świadczy o tym, że nasze działania zdobyły międzynarodowe uznanie komentuje Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

Browary Warszawskie wpisują się w najnowsze trendy urbanistyczne, zostały zaprojektowane w duchu poszanowania idei i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Są odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoją dziś m.in. architekci i deweloperzy.

– W projekcie Browarów spełnialiśmy marzenie o mieście: otwartym, przyjaznym, ciekawym. Nie staraliśmy się kontynuować bieżących trendów budowania miast, lecz spróbowaliśmy przewidzieć (a może trochę sprowokować) nową modę: gdzie zamiast kolejnych zamkniętych enklaw, powstają dzielnice precyzyjnie włączone w istniejącą strukturę miasta, które nie tylko uzupełniają, ale też wzbogacają istniejącą tkankę miejską. Gdzie budynki są ważne, ale stanowią przede wszystkim tło życia rozgrywającego się pomiędzy nimi – mówi Maciej Rydz z pracowni JEMS Architekci.

Lista finalistów EUmies Awards 2024 zostanie ogłoszona w lutym, a zwycięzców w kwietniu 2024 r. Organizatorami konkursu są Fundacja Miesa van der Rohe oraz Komisja Europejska.

Źródło: Echo Investment.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora