Inwestycje publiczne

MVGM wspiera swoich klientów w raportowaniu ESG i wdrażaniu zielonych rozwiązań dla nieruchomości inwestycyjnych

a14740b85caad50fad3a9c8118a9b688Wiodący zarządca nieruchomości w Europie, MVGM, wspiera swoich klientów w raportowaniu ESG i wdrażaniu zielonych rozwiązań dla nieruchomości inwestycyjnych.

Firma MVGM włącza się w proces przygotowania polskich firm do raportowania ESG. Firma stworzyła strategię, w myśl której wdraża szereg działań dla zarządców nieruchomości oraz swoich klientów. Spełnianie wymogów środowiskowych, społecznych i zarządczych (ESG) nie jest już kwestią wizerunkową, a staje się decydującym atutem w pozyskaniu inwestora lub najemcy.
Jako zarządcy nieruchomości widzimy, że deweloperzy w nowych inwestycjach stosują coraz więcej rozwiązań zmniejszających ślad węglowy. Dotyczy to każdego etapu życia nieruchomości – od procesu planowania poprzez budowę i zastosowanie materiałów ekologicznych, pochodzących z recyklingu czy od lokalnych dostawców, a kończąc na użytkowaniu budynku i implementacji efektywnych środowiskowo technologii, czy zachowań użytkowników. W większości nowoczesnych biurowców mamy już narzędzia i zaimplementowane strukturalne raportowanie CO2. MVGM również stawia sobie za cel poszukiwanie rozwiązań i innowacji, które możemy wdrożyć we współpracy z naszymi klientami, ale również lub przede wszystkim z wszystkimi użytkownikami zarządzanych przez nas budynków. W naszej firmie działa grupa specjalistów i ekspertów z zakresu ESG, którzy budują potężną bazę wiedzy i gromadzą unikalny know-how dotyczący najlepszych praktyk ze wszystkich rynków, na których jesteśmy obecni. Wszystko po to, by w pełnej gamie usług wspierać naszych klientów i odpowiadać na ich rosnące oczekiwania w kwestiach zrównoważonego rozwoju oraz ochrony klimatu i dziedzictwa naturalnego. Wierzymy, że dzięki wspólnym działaniom poszczególne miasta i regiony staną się lepszym miejscem do życia i ograniczymy zarazem negatywny wpływ człowieka na środowisko,

podkreśla Łukasz Mazurczak, Dyrektor Zarządzający MVGM.

Strategia, którą przyjęło MVGM została stworzona w oparciu o dokument ONZ określający 17 celów zrównoważonego rozwoju w perspektywie do 2030 r. Firma w szczególności będzie realizować założenia związane z poprawą zdrowia i jakości życia, wdrażaniem innowacji, a także chce skupić się na działaniach edukacyjnych, zapewnieniu godnych warunków pracy, a w konsekwencji przyczynić się do wzrostu gospodarczego Polski. Dla zarządcy nieruchomości kluczowym aspektem z agendy ONZ jest współdziałanie na rzecz budowy zrównoważonych miast i społeczności, dlatego powyższe cele, które są ściśle skorelowane z podstawowymi wartościami MVGM, będzie realizować głównie w oparciu o partnerską współpracę ze swoimi klientami.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora