rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Komfortowe mieszkanie na sprzedaż w zielonej okolicy w Warszawie

AH_Dzielnica Lawendy_1
Czy w Warszawie można znaleźć komfortowe mieszkanie w budżetowej cenie, otoczone zielenią, z prywatną strefą fitness i ogródkiem, gdzie śpiew ptaków budzi Cię każdego ranka, a dojazd do centrum zajmuje 15 minut? Tak! Deweloper Aurec Home zaprasza do Dzielnicy Lawendy, nowopowstałej części ekologicznego osiedla Miasteczko Jutrzenki zlokalizowanego na warszawskich Włochach. Wymarzone „M” możesz kupić za gotówkę oraz w programie „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”.

Dzielnica Lawendy to kameralna inwestycja, część popularnego osiedla Miasteczko Jutrzenki, składająca się z 252 lokali ulokowanych w trzech nowoczesnych budynkach. Klienci mogą wybierać z mieszkań o różnych metrażach i układach — od przestronnych czteropokojowych apartamentów z ogrodem lub tarasem, przez kompaktowe mieszkania dwu i trzypokojowe, po przestronne kawalerki od 28 m kw.

Dzielnica Lawendy – oaza spokoju 15 minut od centrum miasta

Cenisz sobie work-life balance, lubisz wypocząć po pracy w cichej i komfortowej przestrzeni, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z atrakcji, jakie oferuje duże miasto? Jeśli tak, to Dzielnica Lawendy jest dla Ciebie! Przystanek autobusowy znajduje się zaledwie 390 metrów od osiedla, a podróż pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej lub Warszawskiej Kolei Dojazdowej z dzielnicy Włochy do Śródmieścia trwa 15 minut.

– W Aurec Home wszystkie inwestycje realizujemy zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, co oznacza, że podróż do sklepu, urzędu, szkoły czy fryzjera zajmuje 15 minut spacerem lub jazdy rowerem. Takie rozwiązanie pozwala mieszkańcom odzyskać bezcenny czas i energię. Ponadto dobrze zaprojektowana przestrzeń skłania do spędzania więcej czasu poza domem, sprzyja aktywności sportowej, rozwija lokalne usługi i wzmacnia więzi sąsiedzkie – komentuje Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Kolejną zaletą lokalizacyjną Dzielnicy Lawendy jest sprawny wyjazd z miasta — przez teren dzielnicy Włochy przebiegają trasy wylotowe: Al. Jerozolimskie oraz al. Krakowska, a także obwodnice: Nowolazurowa i Południowa. Na miłośników dwóch kółek w najbliższej okolicy czekają liczne ścieżki rowerowe i zielone przestrzenie tj.: Park Kombatantów, Park Staw Koziorożca, Park Stawy Cietrzewia, a na osiedlu stojaki i wiaty na rowery oraz motory, aby bezpiecznie przechować sprzęt.

Dzielnica Lawendy – sport i relaks na wyciągnięcie ręki

Masz ochotę na poranny trening na siłowni, sesje jogi na trawie lub zajęcia fitness tuż koło domu? To świetnie! Na terenie Dzielnicy Lawendy deweloper stworzył strefę Aurec Active, w której lokatorzy bezpłatnie mogą trenować w stacjonarnych i plenerowych siłowniach lub dowolnie korzystać z sal fitness i pilates. Masz dzieci bądź planujesz je w przyszłości? Wspaniale! W Aurec Active znajduje się także miejsce do zabawy dla najmłodszych lokatorów, m.in.: edukacyjny plac zabaw, wodna przestrzeń, a wszystko to w bezpiecznej, ogrodzonej przestrzeni. Rodzice zaś mogą odpocząć w przytulnych kawiarenkach, na drewnianych leżankach w otoczeniu zieleni lub w strefach relaksu zlokalizowanych na dachach budynków mieszkalnych.

– Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za budowę mieszkań, ale za kreowanie przyjaznej przestrzeni do życia wokół swoich inwestycji. Wiemy, że nasi lokatorzy doceniają prywatną przestrzeń Aurec Active, w której mogą uprawiać sport o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności przemieszczania się do odległych centrów sportowych, wypoczywać w zgodzie z naturą oraz integrować się z sąsiadami – dodaje Mariola Żak z Aurec Home.

Dzielnica Lawendy – żyj blisko natury

Marzy o własnym ogrodzie pełnym zdrowych warzyw, ziół i kwiatów? Dzięki szklarniom uprawnym ulokowanych na terenie Dzielnicy Lawendy możesz realizować swoje pasje ogrodnicze przez cały rok, a śniadania dekorować świeżą bazylią czy pietruszką z własnego ogródka.

Chcesz, aby to śpiew płatków budził Cię każdego ranka? W Dzielnicy Lawendy to możliwe! Deweloper Aurec Home przygotował w częściach wspólnych domki dla owadów, które nie tylko świetnie uzupełniają małą architekturę, ale także umilają czas mieszkańcom swoim śpiewem. Ponadto obserwacja życia ptaków może być cenną lekcją przyrody, szczególnie dla najmłodszych lokatorów oraz pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zdrowie dorosłych.

Kolejny cenowy rekord mieszkań w Warszawie

Mieszkania drożeją w tym roku w tempie niespotykanym od czasów boomu z pierwszej dekady XXI w. Skok cenowy nastąpił we wszystkich dużych miastach — Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Katowicach i Trójmieście. Jak podają eksperci z portalu rynekpierwotny.pl, średnia cena mieszkań w Warszawie w sierpniu 2023 roku wynosiła 15 632 zł za m kw. Tym samym stolica odnotowała zmianę średniej ceny ofertowej rzędu 6% względem ubiegłego miesiąca, kiedy to kupujący musieli zapłacić za swoje „M” średnio 14 760 zł za m kw. Co ciekawe, w tym czasie liczba lokali, która trafiła do sprzedaży spadła. Na koniec miesiąca warszawscy deweloperzy mieli w swojej ofercie dokładnie 9 497 ofert nowych mieszkań, czyli o 1141 szt. mniej niż w czerwcu.

Co spowodowało tak gwałtowny wzrost cen mieszkań?

Z pewnością do wzrostu cen przyczynił się „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”, który od początku 2023 roku rozgrzewa rynek mieszkaniowy. W ciągu nieco ponad miesiąca od uruchomienia rządowego programu banki podpisały 1192 umowy z wnioskodawcami. To oznacza, że na tydzień podpisywano ponad 238 umów. Dotychczas miało miejsce około 1000 transakcji zakupu nieruchomości. W 80% przypadków dotyczyło to mieszkań, a w 20% domów. Łączna wartość przyznanych kredytów wynosi 410 mln złotych. Średnio Polacy wnioskowali o kredyt na kwotę 343 tys. złotych. Jak będą wyglądały kolejne tygodnie? Biorąc pod uwagę aktualną sytuację, możemy nadal spodziewać się dużego zainteresowania kredytem 2 proc. oraz wzrostów cenowych mieszkań.

– Popyt na mieszkania z Dzielnicy Lawendy jest bardzo duży, o czym świadczą liczne rezerwacje lokali i podpisane umowy kupna-sprzedaży. Nabywcy doskonale wiedzą, że komfortowy lokal, w budżetowej cenie szybko „schodzi” z rynku, dlatego decyzje o zakupie podejmują błyskawicznie z obawy, że oferta skurczy się, a ceny pójdą w górę — podsumowuje Mariola Żak, ekspert z Aurec Home.

Źródło: Aurec Home.