warto wiedzieć

Kolejny Polak w globalnych strukturach Skanska

Jarosław Urbańczyk

Jarosław Urbańczyk

Jarosław Urbańczyk został nowym wiceprezesem szwedzkiego koncernu do spraw IT. Jest to kolejny Polak w globalnych strukturach Skanska. 

 Jarosław Urbańczyk, dotychczasowy CIO dla Skanska w Europie Środkowej, został wiceprezesem ds. IT w Skanska AB. Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 1 kwietnia 2016 r.

Urbańczyk jest związany ze Skanska od 2000 roku. Dotychczas pełnił funkcję szefa IT Skanska w Europie Środkowej. Zintegrował działy IT dla jednostek Skanska w Polsce, a następnie zbudował sprawnie działającą wspólną strukturę IT dla Skanska w całej Europie Środkowej.

To już kolejny Polak w najwyższych strukturach Grupy Skanska. Od stycznia 2010 roku jedno z kluczowych stanowisk – wiceprezesa wykonawczego (Executive Vice President) w zarządzie Skanska AB w Sztokholmie zajmuje Roman Wieczorek – wcześniej prezes zarządu polskiej jednostki wykonawczej. Od stycznia br. natomiast funkcję prezesa Skanska CDE, spółki odpowiedzialnej za realizację projektów biurowych Skanska na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, pełni Katarzyna Zawodna – wcześniej dyrektor zarządzająca Skanska Property Poland.

Przedstawiciele koncernu podkreślają, że znaczący wpływ na mocną pozycję Polski w strukturach koncernu mają  doskonałe wyniki Skanska w kraju. Dla przykładu w 2015 roku to właśnie polska jednostka budowlana – Skanska S.A. okazała się najbardziej efektywna spośród wszystkich jednostek koncernu zajmujących się generalnym wykonawstwem na świecie.