Z życia spółek

Inwestycje logistyczne: Prologis otrzymał wyróżnienie Złoty Kompas 2021

2021_09_pld_zloty_kompas_1a
Prologis Park Janki otrzymał wyróżnienie Złoty Kompas 2021 w kategorii „inwestycja logistyczna”.

Wyrózneinei w ramach inwestycji Prologis Park Janki otrzymały dwa szyte na miarę budynki, które Prologis oddały w tym roku do użytku EURO-net sp. z.o.o. W uzasadnieniu jury podkreśliło wagę skutecznego ograniczania wpływu na środowisko, którym był jednym z głównych priorytetów projektu. W efekcie powstało 125 000 metrów powierzchni, którą wyróżniają oszczędność energetyczna i niska emisyjność, przy zachowaniu najwyższego standardu wykonania.
Złote Kompasy to wyróżnienia przyznawane przez redakcję serwisu Kompas Inwestycji dla innowacyjnych projektów wykorzystujących ekologiczne rozwiązania. Jak podkreślają organizatorzy, nagrodzone inwestycje są „nawigatorem zmian w podejściu do projektowania i tworzenia przestrzeni przyjaznej dla użytkowników”.

Komfort dla pracowników, efektywność operacji dla klienta i korzyści dla środowiska- takie trzy cele przyświecały nam przy projekcie najnowszych BTS w Prologis Park Janki. Efekt prac jest doskonałym przykładem na to, że tworzymy centra logistyczne zdecydowanie wykraczające poza zakres samych magazynów” – mówi Michał Stankiewicz, Senior Project Manager Prologis odpowiedzialny za całokształt inwestycji.