Z życia spółek

Inwestowanie w nieruchomości: DOM 3E rozpoczyna współpracę z Bankiem Ochrony Środowiska

Daniel Kulaszewski, wiceprezes zarządu DOM 3E fot. DOM 3E
Spółka DOM 3E to nowoczesna firma budowlana, która tworzy alternatywną tradycję budowy domów – energooszczędnych, ekonomicznych i ekologicznych.

Dzięki współpracy, klienci wybierający proekologiczne budownictwo otrzymają preferencyjne warunki kredytu hipotecznego. Proekologiczne rozwiązania budowlane oprócz pozytywnego wpływu na środowisko będą skutkowały niższą marżą oraz prowizją.

Polska spółka DOM 3E oferująca kompleksową budowę domów ekologicznych i energooszczędnych z wykorzystaniem innowacyjnej technologii SYSTEM 3E polegającej na zastosowaniu elementów z perlitu, rozpoczyna współpracę z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ). Bank od ponad 30 lat, zajmuje się finansowaniem przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu środowiska oraz promowaniem proekologicznych zachowań. BOŚ zapraszając do współpracy jako partnera DOM 3E docenił rzeczywiste, unikatowe na rynku budowalnym walory oferowanej przez firmę technologii.

— Atutami naszej innowacyjnej technologii jest to, co dziś inwestorzy i zarazem użytkownicy domów cenią najbardziej. Czyli – wymierne oszczędności podczas budowy, bez straty na jakości wykonania, ekologiczność domu i komfort w użytkowaniu oraz energooszczędność. Mamy tę satysfakcję, że tak wyróżniający się w niekonwencjonalnym podejściu do ekologii i proekologicznych inwestycji Bank Ochrony Środowiska zaproponował nam współpracę. D oceniono tym samym unikatowe cechy naszego rozwiązania i zarazem naszą wizję ekologicznych domów przyszłości, którą wprowadzamy w realia rynku. Szczególnie, że dziś wyprzedzamy regulacje dotyczące wymagań stawianych nowobudowanym obiektom. Zgodnie bowiem z przepisami, każdy nowopowstający budynek powinien być zaprojektowany tak, by spełniał minimalne wymagania dotyczące wartości wskaźnika nieodnawialnej energii pierwotnej EP oraz aby przegrody i wyposażenie techniczne budynku odpowiadały wymaganiom izolacyjności cieplnej. SYSTEM 3E takie wymagania spełnia i to z bardzo dużym marginesem. A dodatkowo perlit, z którego wykonane są elementy ścian to materiał naturalny, lekki, ognioodporny i hipoalergiczny. Charakteryzuje się neutralnym pH oraz świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi. Śladowa absorpcja wody sprawia, że powstające z tego materiału obiekty są doskonale chronione przed wilgocią, dając mieszkańcom realny komfort z użytkowania —podkreśla Daniel Kulaszewski, wiceprezes zarządu DOM 3E.

Bank Ochrony Środowiska zapraszając do współpracy jako partnera DOM 3E dokładnie sprawdził właściwości stosowanej przez firmę technologii wykorzystującej do budowy ścian elementy z naturalnej skały jaką jest perlit. Chodziło o potwierdzenie jej walorów zwłaszcza w odniesieniu do kryterium ekologii i energooszczędności.

— Bank Ochrony Środowiska od początku swojego istnienia, czyli od ponad 30 lat, zajmuje się finansowaniem przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu środowiska oraz promowaniem energooszczędnych rozwiązań i proekologicznych postaw. BOŚ przykłada szczególną wagę do realizacji celów zrównoważonego rozwoju przyjętych przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych w rezolucji AGENDA 2030. Zgodnie z aktualną strategią biznesową na lata 2021-2023, BOŚ skupi się na finansowaniu instalacji i mieszkalnictwa proekologicznego, a w odniesieniu do kredytów hipotecznych zamierza angażować się wyłącznie w projekty dotyczące zrównoważonego mieszkalnictwa. Bank prowadząc współpracę z tego typu partnerem z sektora budowalnego, jakim jest spółka DOM 3E, zwraca uwagę na korzystne dla środowiska innowacje. Stosując ze swojej strony preferencyjne formy kredytowania stara się zainteresować zielonymi rozwiązaniami inwestorów, by je upowszechnić. Klient banku, który wybiera projekt z bazy „ekologicznych” firm budowlanych, czyli np. projekt oferowany przez DOM 3E, może liczyć na preferencyjny ekologiczny kredyt hipoteczny, który w porównaniu ze standardowym kredytem hipotecznym posiada niższą prowizję o 0,4% oraz niższą marżę od 0,19% dla LTV do 30% i kwoty kredytu poniżej 150 tys. zł do 0,34% dla LTV powyżej 80% i kwoty kredytu od 150 tys. zł. Zmniejszenie zapotrzebowania na energię w realizowanych budynkach przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Pozwoli to na ekologiczne, ale także ekonomiczne użytkowanie domu przez dekady. Dzięki temu uzyskamy czystsze środowisko i poprawę warunków życia ludzi — mówi Mieczysław Derczyński, Główny Ekolog, Biuro Polityki Ekologicznej, ESG i Taksonomii Banku Ochrony Środowiska.