Z życia spółek

Firma Robyg wyprzedza założenia dyrektywy klimatyczno-energetycznej Fit for 55

Wiceprezes_Zarządu_Robyg_Eyal_Keltsh
Niedawno Komisja Europejska przyjęła przełomową w historii UE regulację klimatyczno-energetyczną „Fit for 55”.

Celem regulacji  „Fit for 55” jest zredukowanie do 2030 roku emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. względem roku 1990. Zerową emisję CO2 netto Unia Europejska ma zamiar osiągnąć do roku 2050.
Firma Robyg poważnie podchodzi do wdrażania działań proekologicznych. Robyg ma w planach realizację jednego z celów klimatycznych znacznie wcześniej niż w 2030. Firma planuje z końcem 2024 roku w swoich procesach budowlanych korzystać jedynie z energii ze źródeł odnawialnych.

W zeszłym tygodniu Unia Europejska przedstawiła „Fit for 55” czyli pakiet dyrektyw których celem jest redukcja emisji C02 do 2030. Czujemy się w ROBYG współodpowiedzialni za realizację polityki klimatycznej. Z tego powodu podejmujemy liczne inicjatywy prośrodowiskowe, których przykładem jest montowanie na dachach wszystkich budynków paneli fotowoltaicznych czy sterowanie pogodowe. Dzisiaj deklarujemy całkowite przejście na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii w procesie budowalnym do 2024. To ambitny, bardzo konkretny plan i cel, który sobie stawiamy – mówi Eyal Keltsh, Wiceprezes Zarządu ROBYG.

Cele te są spójne z zieloną polityką i misją, którą z powodzeniem wdraża oraz realizuje deweloper Robyg.