Informacje dnia

Firma Kaishan Europe nowym najemcą kompleksu magazynowo-biurowego Ideal Idea Formad

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Działająca na rynkach światowych Grupa Kaishan jest kolejnym najemcą Ideal Idea City Parku na granicy Warszawy i Raszyna. Obiekt jest obecnie w ostatniej fazie robót wykończeniowych, zagospodarowania terenu i kolejnych licznych nasadzeń. W zawarciu umowy najmu rolę doradczą odegrała firma Emmerson Commercial. Ze strony Ideal Idea Formad umowę negocjowała mec. Justyna Markowska.

„Różnorodność branż, jakie już poprzez swoich najemców reprezentuje nasz City Park jest bardzo duża” – mówi prezes Ideal Idea Formad (IIF) Jędrzej Dużyński. I dodaje: „Pokazuje to nasze zdolności do adaptacji stawianych przez nas kompleksów magazynowo-biurowych dla szerokiego spektrum najemców stawiających nam różne wymagania, niejednokrotnie rzadko spotykane, wymagające od nas odważnych decyzji technicznych i sporego wysiłku organizacyjnego. Mamy satysfakcję, iż witamy w City Parku kolejnego najemcę o globalnym zasięgu działania, który będzie rozwijał swoją działalność z naszego najnowszego obiektu”.

Grupa Kaishan szczyci się wieloletnimi tradycjami w swojej branży. Tak oto jedna z jej spółek-córek, LMF, działa nieprzerwanie od 160 lat. Grupa ma 18 zakładów produkcyjnych na świecie, w tym nowy zakład produkcji sprężarek w stanie Alabama w USA oraz zakład LMF Austria w Leobersdorf pod Wiedniem. Grupa produkuje szerokie spektrum wyrobów do sprężania gazów.

Mówi dyrektor zarządzający Kaishan Europe Marek Cieślak: „Naszym zadaniem jest rozwój sieci sprzedaży sprężarek na terenie Europy, Azji Środkowej i Rosji. Kaishan konsekwentnie rozwija swoją działalność na całym świecie. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie Polska – i City Park w Raszynie – została wybrana na centrum rozwoju naszej firmy w Europie i Azji Środkowej. Z ofertą Ideal Idea Formad zetknęliśmy się poprzez firmę Emmerson Commercial. City Park mieści się dokładnie w zakresie naszych potrzeb. Mieliśmy do wyboru inne lokalizacje, o niższym poziomie kosztów, ale i o niższym poziomie jakościowym. Braliśmy również pod uwagę lokalizacje bliżej centrum Warszawy, ale z kolei w tym przypadku wygórowana cena nie odzwierciedlała naszych oczekiwań wobec standardów wykończenia. Oferta City Parku »wstrzeliła się« w nasze oczekiwania odnośnie relacji jakości do ceny. City Park położony jest w idealnej lokalizacji, tuż przy obwodnicy Warszawy. Nasi klienci nie muszą stać w korkach, aby nas odwiedzić. Bliskość Lotniska Chopina jest dużym atutem dla naszych zagranicznych partnerów, ponieważ podróż z lotniska do naszej siedziby zabiera niecałe 10 minut jazdy samochodem. Jesteśmy w wyśmienitej lokalizacji, w budynkach o standardzie klasy A. Jest to dla nas z estetycznego i logistycznego punktu widzenia idealne miejsce na główną siedzibę”.

Kaishan Europe wynajmuje w City Parku dwa moduły w hali H1. Doradztwo w kwestii najmu przez tę firmę powierzchni biurowej i magazynowej w City Parku relacjonuje Marcin Kierzkowski, pełnomocnik zarządu w Emmerson Commercial: „Firma przedstawiła bardzo konkretne oczekiwania dotyczące wynajmowanej powierzchni. Od początku wiedzieliśmy, że wymagania Kaishan Europe znacznie wykraczają poza jedynie logistyczną funkcję poszukiwanej powierzchni. Zdefiniowanie kluczowych wymagań, takich jak konieczność posiadania przez tę firmę reprezentacyjnego biura, czy też oddzielenie funkcji biurowej od strefy logistyki w połączeniu z oczekiwanym najwyższym poziomem kultury biznesowej obiektu pozwoliło nam zaproponować firmie powierzchnię w Ideal Idea City Parku. Kluczowym obszarem współpracy było bardzo elastyczne podejście zarządu IIF do konstrukcji prognozy cash flow projektu. W ramach prowadzonych rozmów udało się osiągnąć bardzo korzystne efektywne parametry ekonomiczne rozłożonego w czasie projektu, utrzymując jednocześnie najwyższy rynkowy standard jakościowy oferty Ideal Idea Formad. To z kolei było możliwe dzięki innemu niż standardowe podejściu władz IIF do projektu City Parku, jako całości, biorąc pod uwagę m.in. aspekty utrzymania przyszłej struktury właścicielskiej”.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora