Informacje dnia

Duże miasta regionalne przyciągają najemców. Global Office Park w Katowicach z kolejną umową

2e7905ce710d0021b7d069ba37b6a026
Cavatina Holding trzyma wysoki poziom komercjalizacji swoich obiektów biurowych.

Miasta regionalne rozwijają się dynamicznie, to właśnie tam Cavatina Holding realizuje swoje inwestycje. Katowicki projekt biurowy Global Office Park. może pochwalić się nową umową. Firma Hyland, wiodący amerykański dostawca usług związanych z wymianą treści, wynajął tam 2,6 tys. metrów kw. powierzchni biurowej. Do momentu oddania budynku do użytku, najemca korzystać będzie z ponad 700 mkw. powierzchni biura serwisowanego Quickwork, które mieści się  w ukończonym już budynku C kompleksu. Najemcę w trakcie procesu wyboru lokalizacji i negocjacji umowy najmu reprezentowała firma CBRE.

Nasz katowicki zespół R&D odgrywa kluczową rolę w rozwoju wiodącej oferty usług związanych z treścią, która umożliwia tysiącom organizacji dostarczanie lepszych doświadczeń ich klientom.

mówi Bill Priemer, Prezes i CEO Hyland

Nie ulega wątpliwości, że katowicki rynek w dużym stopniu napędzają firmy z sektora IT i usług. Cieszę się, że naszą ofertą trafiamy idealnie w ich potrzeby, o czym świadczy fakt, że wynajem przekroczył już 50%, a oddanie obu wież do użytku przewidujemy na połowę 2022 r. Global Office Park to pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Katowicach, a do tego pierwszy tak duży projekt typu mixed-use na Śląsku. Widzimy potencjał tego miasta i jego siłę przyciągania nowych inwestorów. Obecność w tym projekcie takich marek jak Hyland to dla nas potwierdzenie dobrze obranej strategii działania na tym rynku.

mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding

Zespół doradztwa biurowego firmy CBRE wspierał najemcę w procesie wyboru nowej lokalizacji oraz negocjacji warunków umowy najmu.

W ostatnich miesiącach katowicki rynek przeżywa prawdziwy boom. Nie chodzi tylko o lawinowo rosnącą wielkość powierzchni biurowej, ale przede wszystkim o nowe firmy zainteresowane prowadzeniem biznesu w tej części Polski. Takim przykładem jest Hyland, firma z ogromnym potencjałem, która postawiła na Katowice i tutaj tworzy swoje nowe centrum, planując zatrudnienie kilkuset osób. Dużą przyjemnością było zbudowanie długoterminowej strategii najmu i pomoc w wyborze najlepszego biura dla pracowników Hyland.

– mówi Tomasz Chojnacki, szef katowickiego biura CBRE.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora