Informacje dnia

DL Invest Group rozbudowuje nieruchomość komercyjną w Knurowie

smacap_Bright

Nieruchomość komercyjna należąca do DL Invest Group , park handlowy w Knurowie, powiększy się o około 3 500 mkw. powierzchni najmu.

Do grona najemców, którzy wynajmują lokale w obecnie funkcjonującym obiekcie o powierzchni 6 000 mkw., dołączy między innymi duży operator spożywczy. Nowa cześć parku handlowego w Knurowie zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2022 roku. Firma jednocześnie pracuje nad kolejnymi lokalizacjami dla swoich przyszłych nieruchomości komercyjnych.

W skład handlowego portfolio DL Invest Group wchodzi obecnie 11 funkcjonujących parków handlowych o łącznej powierzchni wynajmowanej 42 000 mkw.

 

Parki handlowe nabierają znaczenia już od kilku lat. Rynkowe zawirowania wywołane przez nałożone na skutek pandemii ograniczenia w funkcjonowaniu obiektów handlowych, wpłynęły na przyspieszenie rozwoju tej klasy aktywów. Jednym z czynników mających wpływ na znaczący rozwój parków jest wzrost świadomości ich oferty wśród konsumentów, którzy nie mogąc robić zakupów w wielkoformatowych obiektach, zaczęli w większym stopniu korzystać z możliwości, jakie tworzą parki: wygodnych zakupów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania” – mówi Łukasz Tomczyk, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. „Parki handlowe powstają w małych i średnich miastach oraz na obrzeżach dużych ośrodków miejskich, czyli wszędzie tam, gdzie do tej pory brakowało nowoczesnych powierzchni handlowych. Konsumenci zauważyli, że dokonując zakupów bliżej swojego miejsca zamieszkania i w obiektach o rozbudowanej ofercie handlowej i usługowej, oszczędzają nie tylko czas, ale także konkretne środki finansowe” – podkreśla Łukasz Tomczyk.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora