Z życia spółek

Deweloper działający na rynku nieruchomości inwestycyjnych Skanska z tytułem międzynarodowego lidera zrównoważonego rozwoju

ben-rosett-10614-unsplash
Deweloper działający na rynku nieruchomości inwestycyjnych, firma Skanska, otrzymał tytuł międzynarodowego lidera zrównoważonego rozwoju.

Postępy poczynione przez Skanska w realizacji celów ograniczania emisji dwutlenku węgla zyskały międzynarodowe uznanie wraz z uwzględnieniem firmy na liście “Europe Climate Leaders 2022”, opublikowanej przez redakcję Financial Times i firmę analityczną Statista.

Skanska dąży do redukcji własnych emisji dwutlenku węgla (zakres 1 i 2) o 70 procent oraz emisji z zakresu 3 o 50 procent w ramach swoich operacji związanych z tworzeniem projektów do 2030 roku. Do 2045 roku chce osiągnąć neutralność emisyjną. Jak dotąd firma zredukowała emisje o 46 procent w ramach swojej działalności w porównaniu z 2015 rokiem, przyjętym za punkt odniesienia.

Cel klimatyczny Skanska posiada akredytację Science Based Targets initiative (SBTi). Potwierdza on, że, dążąc do jego osiągniecia, firma przyczynia się do realizacji celu Porozumienia Paryskiego, a mianowicie do utrzymania globalnego ocieplenia na poziomie 1,5 stopni Celsjusza.

W Skanska mamy długoterminowe doświadczenie w podejmowaniu wymiernych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Aspekty środowiskowe, społeczne i związane z ładem korporacyjnym (ESG) są integralną częścią planowania i realizacji naszych projektów w ich pełnym cyklu życia. Począwszy od rozważań na etapie zakupu działki, przez dobór materiałów budowlanych o obniżonym śladzie węglowym i projektowanie z uwzględnieniem zasad gospodarki w obiegu zamkniętym, po korzystanie z przyjaznych klimatowi i użytkownikom elementów wyposażenia wnętrz biur i zapewnienie wydajnego funkcjonowania projektów. Zrównoważony rozwój jest częścią naszej strategii biznesowej, jest jednym z czynników wpływających na większą wartość naszych projektów”, mówi Jacob Møller-Nielsen, Executive Vice President Center of Excellence w spółce biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Budynki biurowe Skanska są projektowane i budowanie zgodnie z zasadami ESG. Firma tworzy przestrzenie do pracy, które wspierają zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników i gości. Stosuje najwyższe standardy etyczne i tego samego oczekuje od swoich podwykonawców i dostawców, wdraża przyjazne klimatowi rozwiązania na każdym etapie tworzenia projektu, przyczynia się do rozwoju lokalnych społeczności i wspiera ich potrzeby. „Działając w ten sposób, zmierzamy do realizacji naszych własnych aspiracji w obszarze zrównoważonego rozwoju i pomagamy naszym klientom – najemcom i inwestoromw realizacji ich celów ESG”, dodaje Jacob Møller-Nielsen.