Informacje dnia

Debata: EKO 2.0. Ekologiczne rozwiązania, które oszczędzają jednocześnie środowisko i pieniądze

Debata Eko 2.0

Czy na co dzień można postawić znak równości pomiędzy tym co „ekologiczne” i „ekonomiczne”? Jak jednocześnie oszczędzać środowisko i pieniądze? Odpowiedzi na te pytania szukali eksperci w dziedzinie ekologii, zrównoważonego rozwoju i zero waste podczas otwartej dla wszystkich wirtualnej debaty o trendzie EKO 2.0.

Głównym partnerem tego wydarzenia była firma GP Battery (Poland) posiadająca w swoim asortymencie linię akumulatorów niemal w całości podlegającą recyklingowi.

Debatę rozpoczął dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, który zwrócił uwagę na to, że ochrona środowiska naturalnego jest istotnym aspektem globalnych celów zrównoważonego rozwoju, które określiła Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Patronami merytorycznymi wydarzenia były Fundacja na rzecz Ekorozwoju, Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, Reba Organizacja Odzysku SA oraz Eco Harpoon-Recycling. Patronami medialnymi: wyborcza.pl, ekologia.pl, teraz-srodowisko.pl, My Company Polska i  Magazyn Manager.