Informacje dnia

Centrum handlowe Serenada w Krakowie otwarte!

CHSerenada_Plac Centralny

Nowa nieruchomość komercyjna na mapie Krakowa dziś oficjalnie rozpoczęła funkcjonowanie. Mowa o centrum handlowym Serenada. Mayland Real Estate kończy tym samym pierwszy etap inwestycji. Inwestor planuje jeszcze kompleksową rewitalizację obiektów wokół centrum. 

Serenada to przede wszystkim centrum modowe, aż 70 proc. najemców reprezentuje segment fashion. Wśród 160 lokali handlowo-usługowych są salony największych sieci modowych w Polsce m.in. Grupy LPP, H&M oraz, po raz pierwszy w Małopolsce w pełnym formacie, Grupy Inditex. Sklep Zary, hiszpańskiego giganta modowego, zajmie 3500 mkw. na dwóch poziomach nowego centrum. Pierwsze salony w Krakowie otworzą w Centrum Serenada amerykański lider modowy Forever 21, brytyjski New Look oraz niemiecki Van Graaf z powierzchnią 2100 mkw. Część najemców renegocjowała umowy po zakupie przez Mayland CH Krokus, np. marka CCC zdecydowała się na dwa razy większy salon niż początkowo planowała, a sklep Martes Sport powiększył się z 700 mkw. do blisko 1200 mkw.

Obok wielkopowierzchniowych sklepów światowych marek sieciowych swoją ofertę prezentują rozpoznawalni na lokalnym rynku przedsiębiorcy m.in. Good Lood czy Przystanek Pierogarnia. Lokalni przedsiębiorcy w krakowskim obiekcie stanowią ok. 10 proc. najemców.W strefie gastronomicznej nie zabraknie restauracji (m.in. Companeros, Grand Kebab, Staropolskie Jadło czy Olimp) oraz kawiarni (m.in. Starbucks i Costa Coffee). Operatorem spożywczym są delikatesy Piotr i Paweł.

— Co bardzo ważne, Serenada to już nie tylko nowoczesna galeria handlowa, ale centrum nowej generacji, zaspokajające także wiele innych potrzeb. Po połączeniu z istniejącym kompleksem sklepów, krytym aquaparkiem i Multikinem stanie się ważnym obiektem tego typu nie tylko w Krakowie, ale również w Małopolsce – tłumaczy Maciej  Kiełbicki, członek zarządu i dyrektor zarządzający Mayland Real Estate. Centrum Serenada będzie bardziej multifunkcjonalna niż dotąd znane obiekty.

Inwestor realizuje też nowe powierzchnie publiczne.  W krakowskim Parku Skalskiego powstaje miejski sad, z blisko 200 nowo posadzonymi drzewami i krzewami oraz małą architekturą ogrodową zakłada projekt realizowany wspólnie przez Centrum Serenada i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 130 w Krakowie cieszą się z nowej, szkolnej świetlicy. Koszty remontu oraz zakupu mebli w wysokości ponad 150 tys. zł w całości pokrył inwestor Serenady. Dyrekcja obiektu zapowiada następne przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności, w tym nowatorskie projekty skierowane m.in. do studentów i seniorów.

Centrum Serenada w liczbach

140 000 000 euro – wartość inwestycji
10 000 000 – szacowana liczba klientów w ciagu roku
2 500 – nowe stanowiska pracy
42 000 mkw – powierzchnia obiektu
160 – liczba sklepów i lokali handlowo-usługowych
3500 mkw – powierzchnia Zary, największego sklepu w centrum
1030 – liczba miejsc parkingowych
25 m – wysokość trzypoziomowego centrum


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora