rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Biurowców na sprzedaż nie brakuje – nie wszystkie jednak przyciągną szybko inwestorów

dominik-vanyi-469309-unsplash
Rynek biurowy w Polsce ma co zaoferować inwestorom. Nieruchomości komercyjnych w tym segmencie jest na rynku na tyle dużo, że przedsiębiorcy planujący zakup budynku mają szeroki wachlarz ofert do wyboru. Czy jednak wszystkie one są na tyle atrakcyjne, żeby skłaniać inwestorów do składania ofert nabycia? Niektóre budynki cechują się mało atrakcyjną lokalizacją, inne zniechęcają swoim stanem technicznym lub rozkładem pomieszczeń.

Spis treści:
Kupię biuro w centrum tanio!
Jakie biura cieszą się popularnością?
Ofert nieruchomości biurowych na sprzedaż nie brakuje
Podsumowanie

Kupię biuro w centrum tanio!

Realia są, jakie są. Niestety, jeśli inwestorowi zależy na atrakcyjnej lokalizacji, to musi się liczyć z tym, że będzie musiał za nią sporo zapłacić. Budynki biurowe zlokalizowane w ścisłym centrum lub w dzielnicach biznesowych potrafią osiągać bardzo wysokie stawki za metr kwadratowy. Jednak właściciel takiej nieruchomości może ją przeznaczyć na wynajem i wówczas także czerpać z tego tytułu wyższe przychody, niż w przypadku nieruchomości inwestycyjnych zlokalizowanych bardziej skrajnie na mapie miasta.

Jakie biura cieszą się popularnością?

Jednym z istotniejszych kryteriów wyboru biura jest jego lokalizacja. Nawet, jeśli sama powierzchnia biurowa wymaga remontu czy modernizacji, to inwestorzy często nie zrażają się tym faktem, o ile lokalizacja jest dla nich korzystna. Oczywiście trzeba pamiętać, że dla każdego przedsiębiorcy inna lokalizacja będzie dogodna do prowadzenia biznesu. Jednym firmom zależy na posiadaniu biura w ścisłym centrum miasta, w prestiżowej lokalizacji, inne z kolei będą stawiały na bardziej kameralne inwestycje, które zapewniają większą odległość od miejskich korków.

Ofert nieruchomości biurowych na sprzedaż nie brakuje

Jakie biurowce są obecnie na sprzedaż? Przejrzeliśmy bazę ofert z biur WGN i poniżej prezentujemy przykładowe biurowce na sprzedaż. Przykłady te mają na celu pomóc w lepszym określeniu, jakie są obecnie ceny rynkowe i jakiego rodzaju nieruchomość inwestycyjną można nabyć w określonym budżecie.

WGN Poznań Grunwald jest wyłącznym agentem sprzedaży biurowca, który położony jest w miejscowości Luboń. Budynek liczy 3 kondygnacje, w ramach których oferuje dostęp do powierzchni biurowej, magazynowej, produkcyjnej i gospodarczej. Część biurowa liczy niecałe 274 metrów kwadratowych powierzchni. Nieruchomość oferuje też niemal 324 metrów kwadratowych powierzchni, natomiast część produkcyjna nieco ponad 224,5 metrów kwadratowych powierzchni. Powierzchnia użytkowa budynku gospodarczego wynosi nieco ponad 39,5 metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt został oddany do użytku w 1998 roku. Na terenie posesji znajduje się parking dla 12 samochodów. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 2 500 000 złotych, co daje 1 442 złotych za metr kwadratowy nieruchomości na sprzedaż.

WGN Poznań Grunwald jest wyłącznym agentem sprzedaży nieruchomości biurowej, która zlokalizowana jest w Poznaniu. Biurowiec na sprzedaż liczy 244 metry kwadratowe powierzchni i oferuje dostęp do 3 kondygnacji budynku. Budynek biurowy został oddany do użytku w 2019 roku. Działka, na której zlokalizowany jest biurowiec na sprzedaż, liczy 1217 metrów kwadratowych powierzchni. Stan prawny działki stanowi pełną własność. Przedmiotowa nieruchomość jest w dobrym stanie technicznym. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 4 347 000 złotych, co daje 17 816 złotych za metr kwadratowy nieruchomości wystawionej na sprzedaż.

WGN Wrocław Commercial pośredniczy w sprzedaży biurowca, który zlokalizowany jest w Śródmieściu Jeleniej Góry. Budynek biurowy na sprzedaż liczy 4 kondygnacje i oferuje dostęp do 860 metrów kwadratowych powierzchni. Jest to bardzo klimatyczna kamienica po remoncie. Dodatkowo do dyspozycji nowego właściciela będzie piwnica o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Cena ofertowa nieruchomości inwestycyjnej wynosi 2 580 000 złotych, co daje 3 000 złotych za metr kwadratowy.

WGN Głogów pośredniczy w sprzedaży nieruchomości o charakterze biurowym, która jest zlokalizowana w mieście Poznań. Biurowiec na sprzedaż oferuje dostęp do 8666 metrów kwadratowych powierzchni, rozlokowanej na 3 kondygnacjach. Atutem lokalizacji jest sąsiedztwo Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ponadto na terenie działki zlokalizowany jest budynek o charakterze mieszkalnym. Cena ofertowa przedmiotowej nieruchomości wynosi 14 000 000 złotych, co daje 1 616 złotych za metr kwadratowy.

WGN Głogów pośredniczy w sprzedaży nieruchomości o charakterze biurowym, która mieści się w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Biurowiec na sprzedaż ma powierzchnię 1308 metrów kwadratowych o oferuje dostęp do 3 kondygnacji. Działka, na które jest posadowiony budynek, liczy 2864 metrów kwadratowych powierzchni Stan prawny działki to pełna własność. Na terenie posesji znajduje się parking. Teren nieruchomości jest zagospodarowany i ogrodzony. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 6 300 000 złotych, co daje 4 817 złotych za metr kwadratowy.

WGN Głogów pośredniczy w sprzedaży biurowej nieruchomości zlokalizowanej w Gdyni. Biurowiec na sprzedaż ma powierzchnię 844 metrów kwadratowych. Obiekt liczy 3 kondygnacje. Działka, na której jest posadowiony, liczy 2925 metrów kwadratowych. Stan prawny działki to pełna własność. Obiekt zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od portu w Gdyni. Teren działki jest utwardzony i ogrodzony. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 1 950 000 złotych, co daje 2 310 złotych za metr kwadratowy.

WGN Częstochowa jest agentem sprzedaży nieruchomości komercyjnej położonej w Łodzi. Biurowiec na sprzedaż liczy 3212 metrów kwadratowych powierzchni i daje dostęp do 4 kondygnacji. Działka, na której jest posadowiony obiekt, liczy 4657 metrów kwadratowych. Poza biurowcem na terenie działki znajdują się obiekty techniczne. Na terenie posesji znajdują się miejsca parkingowe. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 5 500 000 złotych, co daje 1 712 złotych za metr kwadratowy.

WGN Polkowice pośredniczy w sprzedaży biurowej nieruchomości komercyjnej, która zlokalizowana jest w miejscowości Malbork. Biurowiec na sprzedaż liczy 3386 metrów kwadratowych powierzchni i oferuje dostęp do 3 kondygnacji. Działka, na której jest posadowiony budynek biurowy, ma powierzchnię 6753 metrów kwadratowych. W okolicy znajdują się atrakcje turystyczne. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 2 750 000 złotych, co daje 812 złotych za metr kwadratowy.

Podsumowanie

Polski rynek biurowy cechuje się dużym zróżnicowaniem nieruchomości. Obiekty biurowe na sprzedaż cechują się nie tylko dużą różnorodnością, jeśli chodzi o lokalizację i powierzchnię. Ceny także potrafią się mocno wahać. Inwestorzy, którzy poszukują obecnie atrakcyjnej nieruchomości pod własną działalność biznesową, lub z przeznaczeniem na późniejszy wynajem, mają szeroki wachlarz ofert do wyboru. Pomimo dużej różnorodności ofert inwestorzy stale trzymają rękę na pulsie i wielu z nich regularnie śledzi nowe oferty, które trafiają na rynek sprzedaży. Dzięki temu jeśli na sprzedaż wystawiona zostanie biurowa perełka inwestycyjna, będą mogli w szybkim tempie złożyć ofertę nabycia nieruchomości.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora