Inwestycje publiczne

Archicom zrewitalizował teren patio ZSO w Łodzi

Zielone patio-Archicom (3)
Archicom zrewitalizował teren patio ZSO w Łodzi. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Czajkowskiego na Widzewie to jedna z największych szkół w Łodzi. Dysponuje dużą działką 4,5 ha, na której znajdują się m.in. pływalnia, hale sportowe, boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Z inicjatywy Veolia Energia Łódź i Archicom SA uczniowie mogą od teraz korzystać również ze zrewitalizowanego ogródka ekologicznego zlokalizowanego w jednym z patiów w tym kompleksie.

W ramach rewitalizacji zachowano istniejący drzewostan, który uzupełniono o nowe nasadzenia krzewów i wieloletnich bylin okrywowych, a także o elementy małej architektury.

Odnowione patio, poza funkcjami rekreacyjnymi, przystosowane zostało również do prowadzenia zajęć i warsztatów praktycznych związanych z uprawą i pielęgnacją roślin.

Cieszę się, że możemy dziś przekazać uczniom zrewitalizowaną przestrzeń, która nie tylko służyć będzie odpoczynkowi w kontakcie z naturą między zajęciami szkolnymi, ale będzie również wykorzystywana do przybliżania im wiedzy o środowisku – w tym o roślinach, bioróżnorodności czy retencji – mówi Robert Warchoł, Dyrektor ds. Komunikacji w Veolia Energia Łódź.

Dzięki rewitalizacji patio odzyskało swoje walory rekreacyjne, a dodatkowo uzyskało nową funkcję edukacyjną.

W Zespole Szkół Nr 1 uczy się około 1100 uczniów, którym należy zapewnić nie tylko doskonale zaplecze dydaktyczne, ale również miejsce do relaksu. Dzięki współpracy z firmami Veolia Energia Łódź i Archicom SA nowo oddane do użytku patio spełnia obie te funkcje – stwierdził dyrektor ZSO Nr 1 w Łodzi – p. Janusz Brzozowski.

W przestrzeni zrewitalizowanego patio zgodnie z zasadą niemarnowania zasobów wykorzystane zostały materiały z wcześniejszych inwestycji realizowanych przez Archicom.

Dla nas to wyjątkowy projekt i powód do dumy, ponieważ kawałek łódzkiej Fuzji trafił do jednego z miejskich liceów. W ramach aranżacji ekologicznego patio wykorzystaliśmy ponad 20 m „fuzyjnej” balustrady, drewniany deck z legarami, płyty chodnikowe oraz donice kompozytowe zdobiące wcześniej Biuro Sprzedaży przy ul. Tymienieckiego. Jestem przekonany, że w takim otoczeniu żaden szkolny sprawdzian nie będzie budzić obaw, a przy okazji pomożemy zbudować wśród uczniów poczucie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie naturalne – mówi Dawid Wrona, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Marketingu w Archicom.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora