rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

ALTA sprzedaje tereny inwestycyjne pod mieszkania w Siewierzu Jeziornej

field-of-poppies-50588_640
Spółka Chmielowskie z portfela inwestycyjnego ALTA S.A., ma przedwstępną umowę sprzedaży dwóch działek w Siewierzu Jeziornej o łącznej powierzchni 0,18 hektara. Powstaną tam mieszkania o podwyższonym standardzie. Wartość transakcji wynosi 0,7 mln zł.
Na terenie objętym umową powstaną dwie kameralne kamienice z 22 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań około 1 300 m kw. Budową zajmie się firma z doświadczeniem w realizacji budynków wielorodzinnych na terenie Krakowa, będzie to jej pierwsza inwestycja w Siewierzu Jeziornej.
To kolejna umowa dotycząca terenów w Siewierzu Jeziornej. W lutym 2017 r. spółka Chmielowskie, zależna od ALTA, podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży nieruchomości o powierzchni 4 ha, na której ma strefa handlu usług i kultury będąca uzupełnieniem mieszkalnej części dzielnicy Siewierz Jeziorna. W listopadzie 2016 r. ALTA sfinalizowała z jednym z największych deweloperów w Polsce, Murapolem, umowę sprzedaży działek gdzie zbudowano kamienicę, która została oddana do użytkowania i jest zamieszkana.
Obecnie w Siewierzu Jeziornej na terenie o pow. ok. 120 ha należącym spółki, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego (MPZP) objęty jest teren o powierzchni 43 ha. Dla ok 70% tych działek zawarto już umowy i porozumienia dotyczące sprzedaży.
„Siewierz Jeziorna uzupełnia ofertę o mieszkania o wyższym standardzie. Nowe kamienice zostaną wybudowane obok powstającego parku. Zgodnie z założeniami budujemy kompletna dzielnicę z ofertą dla wszystkich. Wielką zaletą działek oferowanych deweloperom w Siewierzu Jeziornej jest to, że kupują od nas teren gotowy pod zabudowę, z ustaloną koncepcją zagospodarowania, i mogą natychmiast rozpocząć budowę swojego projektu. Dzięki temu okres realizacji inwestycji znacząco się skraca.” – mówi Robert Jacek Moritz, prezes ALTA S.A.
Siewierz Jeziorna to najważniejsze przedsięwzięcie ALTY. Spółka tworzy wyjątkowe i niespotykane do tej pory w Polsce przedsięwzięcie urbanistyczne, gdzie na przygotowanych działkach deweloperzy budują domy wielorodzinne, które wpisują się pod kątem urbanistycznym w ustaloną koncepcję oraz są spójne z otoczeniem i planem zagospodarowania przestrzennego. Celem ALTY jest budowa miasta zapewniającego mieszkańcom niespotykaną gdzie indziej jakość i komfort życia pod względem mieszkania, pracy i spędzania czasu wolnego. Idea urbanistyczna Siewierza Jeziornej zakłada powstawanie zróżnicowanej zabudowy wielo- i jednorodzinnej, liczne tereny zielone i rekreacyjne, rynek, kościół, strefę handlu, usług i kultury, budynki biurowe, strefę hotelową. Nad brzegiem przyległego jeziora zaprojektowano dostępną już plażę oraz przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Usytuowanie terenu oraz przemyślany przez urbanistów i architektów plan miasta gwarantuje, że wszystkie udogodnienia i infrastruktura dla mieszkańców znajdą się w zasięgu zaledwie kilku minut pieszo. Siewierz Jeziorna powstaje na terenie o powierzchni ok. 120 ha położonym w północnej części aglomeracji śląskiej, nad brzegiem Zalewu Przeczycko – Siewierskiego, prze drodze DK1. Docelowo w Siewierzu Jeziornej zamieszka 10 tys. mieszkańców.
O spółce ALTA S.A.
Główną aktywnością ALTA S.A. jest działalność inwestycyjna polegająca na przygotowywaniu do sprzedaży nieruchomości znajdujących się w portfelu Spółki. ALTA ma w swoim portfolio Spółkę – właściciela nieruchomości w Siewierzu o łącznej powierzchni 120 ha i działa jako inwestor pierwszej zrównoważonej dzielnicy w Polsce – Siewierz Jeziorna.

informacja prasowa ALTA S.A.