rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Aktualna oferta aparthoteli w Polsce – czego mogą oczekiwać inwestorzy indywidualni?

brett-campbell-61762-unsplash
Aktualna oferta aparthoteli w Polsce – czego mogą oczekiwać inwestorzy indywidualni?
Obecnie w Polsce pojawia się coraz więcej inwestycji w aparthotele. W Polsce inwestowanie w nieruchomości komercyjne cały czas utrzymuje dużą popularność. Nie dziwi więc, że inwestorzy pod lupę biorą również aparthotele, które prezentują swoją ofertę współpracy jeszcze na etapie projektu. Dzięki temu inwestorzy mogą śledzić postępy prac i zweryfikować, czy dana inwestycja spełnia ich oczekiwania.

Spis treści:
Sektor hotelarski podnosi się z kolan
Kolejny sezon wakacyjny w natarciu
Nieruchomości komercyjne w Polsce wciąż na fali
Aparthotele oferują możliwość zarobku – czy warto?
Oferty aparthoteli nad morzem
Oferty aparthoteli w górach
Aparthotele – można zarobić, ale trzeba uważać

Sektor hotelarski podnosi się z kolan
Krótko po wybuchu pandemii koronawirusa w Polsce poszczególne sektory rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce zaczęły odczuwać negatywne skutki. Jedne poradziły sobie z nimi całkiem dobrze, inne gorzej. W tej drugiej grupie znalazł się sektor hotelarski, którzy w okresie lockdownu został w zasadzie unieruchomiony. Hotele zostały zamknięte i hotelarze musieli starać się utrzymywać swoje nierentowne obiekty z innych źródeł przychodów. Niektórzy posiłkowali się też kredytami, aby przetrwać trudny okres.
Obecnie sektor hotelarski podnosi się z kolan i odzyskuje stabilizację. Pomocny w tym był poprzedni sezon wakacyjny.
Wielu Polaków rezygnowało wówczas z zagranicznych wyjazdów wakacyjnych, na czym zyskały krajowe obiekty wypoczynkowe.

Kolejny sezon wakacyjny w natarciu
Nie da się ukryć, że hotelarze pokładają równie duże nadzieje, jak w poprzednim sezonie wakacyjnym, również w tym roku. Obecnie jednak osoby, które rok temu wstrzymywały się przed wyjazdem poza granice kraju, w tym roku wyjeżdżają poza Polskę. Oczywiście wiele osób w dalszym ciągu woli wakacje w Polsce, czując się bezpieczniej. Hotelarze mogą też liczyć na napływ zagranicznych turystów, zwłaszcza z Niemiec, których nam polskim morzem jest w tym roku bardzo dużo.

Nieruchomości komercyjne w Polsce wciąż na fali
Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce cały czas się rozwija. Deweloperzy dostrzegają potencjał w poszczególnych regionach, nie brakuje również inwestorów indywidualnych, którzy chętnie uczestniczą w realizowanych projektach, nabywając swój kawałek nieruchomości lub udziały.
Od kilku lat w kraju wyraźnie rozwinął się sektor aparthoteli. Nieruchomości tego typu posiadają ofertę dla inwestorów indywidualnych. Propozycja wydaje się być kusząca, zwłaszcza że potencjalni inwestorzy nie muszą posiadać dużej wiedzy na temat zarządzania pokojami hotelowymi. Zazwyczaj, w ramach zawartej umowy, obsługa hotelu robi to w ich imieniu.

Aparthotele oferują możliwość zarobku – czy warto?
W Polsce zwiększa się liczba nowych obiektów hotelowych. Wypoczynkowych nieruchomości komercyjnych przybywa w dużej mierze nad morzem i w górach, zwłaszcza w miejscowościach typowo turystycznych. Deweloperzy, którzy realizują aparthotele, prezentują swoje oferty dla inwestorów indywidualnych, których podstawowe warunki można sprawdzić na stronach internetowych poszczególnych inwestycji.
Inwestycja w apartament hotelowy wydaje się być ciekawą formą inwestycji kapitału. Prywatny inwestor może ograniczyć się jedynie do zakupu apartamentu, a całą resztą zajmie się obsługa hotelowa. Będzie ona dbała o czystość w pokoju i jego dobry stan techniczny. Dodatkowo zajmie się prowadzeniem kalendarza wynajmów. Wydaje się to być atrakcyjną propozycją, jednak nie należy podchodzić do tego rodzaju inwestycji ze zbyt dużym optymizmem.

Oferty aparthoteli nad morzem
Bardzo bogata jest obecnie oferta inwestycji hotelowych w nadmorskich miejscowościach. Do mogą zaoferować aparthotele inwestorom indywidualnym, którzy są zainteresowani zakupem hotelowego pokoju?
Poniżej prezentujemy przykładow
ą ofertę hotelu nad morzem, która prezentowana jest na stronie internetowej poniższej inwestycji.
Radosson Blu Międzywodzie to 5.gwiazdkowy obiekt hotelowy, który oferuje możliwość wykupienia na luksusowych apartamentów. Dużym atutem inwestycji jest niewielka odległość od morza, która wynosi jedynie 150 metrów. Na inwestycję składają się 2 pięciokondygnacyjne budynki, które zaoferują ponad 200 stylowych apartamentów wypoczynkowych. Część z nich będzie posiadała osobną sypialnię oraz aneks kuchenny. Na gości czekać będzie rozbudowana oferta rekreacyjna, w którą wchodzi duża strefa basenowa, składająca się na basen wewnętrzny i zewnętrzny.
Model biznesowy zakłada podział zysku na poziomie 70/30 procent. Inwestor może liczyć na przywilej związany z posiadaniem Karty Właścicielskiej – 21 dni pobytu właścicielskiego, w tym aż 7 dni w sezonie wysokim. Umowa dzierżawy podpisywana jest na okres 15 lat. Inwestor zyskuje pełną własność apartamentu z wyodrębnioną księgą wieczystą. Koszty utrzymania apartamentu leżą po stronie operatora, co czyni tę inwestycję w pełni bezobsługową z punktu widzenia inwestora. Dodatkowo istnieje możliwość odzyskania 23% podatku VAT.

Oferty aparthoteli w górach
Poniżej prezentujemy przykładową ofertę hotelu w górach, która prezentowana jest na stronie internetowej poniższej inwestycji.
Inwestycja Aries Residence Krynica Zdrój to kompleks 10 kaskadowo rozmieszczonych na stoku butikowych apartamentowców, które powstają na wprost Jaworzyny Krynickiej. Nieruchomość inwestycyjna ma zostać ukończona i oddana do użytku w II kwartale 2024 roku. Obecnie hotel oferuje stopę zwrotu na poziomie 8%, przy czym jest to promocyjna stopa zwrotu, która jest ograniczona czasowo. Ponadto inwestor zyska możliwość korzystania z apartamentu w ramach 6 tygodni pobytu właścicielskiego. Za utrzymanie apartamentu w dobrym stanie technicznym oraz w czystości zadba operator obiektu. Hotel Aries Residence Krynica Zdrój oferuję 2 warianty umowy najmu:
1. stały zysk do 8% w skali roku,
2. 70% udziału w przychodach inwestycji.
O obu przypadkach umowa podpisywana jest 10 okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia.
Nieruchomość komercyjna Aries Residence Krynica Zdrój to hotel w standardzie 5 gwiazdek, który oferuje lokale z saunami oraz tarasami. Obiekt będzie posiadał restaurację, strefę wellness oraz atrakcje dla dzieci. Dużym atutem jest lokalizacja w pobliżu stoku narciarskiego.

Aparthotele – można zarobić, ale trzeba uważać
Oferty aparthoteli, niezależnie od lokalizacji, są dość podobne. Oferują podobną stopę zwrotu z inwestycji w skali roku oraz przywileje inwestorskie. Nie oznacza to jednak, że inwestor może wybrać dowolny obiekt, by zyskać taki sam zwrot inwestycji. Wiele zależy od rzeczywistego obłożenia pokoju hotelowego w ciągu roku.
Osoba, która planuje zainwestowanie kapitału w apartament hotelowy powinna wziąć pod uwagę wiele czynników. Istotna jest lokalizacja nieruchomości inwestycyjnej, ilość oferowanych przez hotel pokoi do wyboru, dodatkowe atrakcje w obiekcie, bliskość lokalnych atrakcji itp. Istotny jest również standard techniczny samego pokoju hotelowego.
Bardzo ważną kwestią jest wczytanie się w szczegóły umowy najmu. Inwestor znajdzie w nich informacje na temat możliwych dodatkowych opłat, na przykład za prowadzenie kalendarza wynajmów apartamentu itp. Aby inwestycja w aparthotelowy apartament była opłacalna, należy dokładnie zaznajomić się ze szczegółowymi warunkami umowy i przekalkulować, czy jest to gra warta świeczki.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora