Z życia spółek

Victoria Dom pozyskała 43 mln zł z emisji obligacji

MNO4_09-1

Deweloper Victoria Dom zakończył prywatną emisję trzyletnich obligacji korporacyjnych, z której pozyskał 43 mln zł. Środki przeznaczy na zasilenie kapitału obrotowego, a tym samym na finansowanie bieżących projektów i zakup gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

Deweloper Victoria Dom zakończył prywatną emisję obligacji korporacyjnych, w ramach której inwestorzy objęli trzyletnie papiery dłużne o łącznej wartości 43 mln zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego, a w szczególności na realizację projektów deweloperskich oraz zakup gruntów pod nowe inwestycje.

„Cieszymy się z okazanego zaufania inwestorów, którzy chętnie inwestują w papiery korporacyjne podmiotów o silnym standingu finansowym. Wśród obligatariuszy jest kilka nowych instytucji, z którymi z pewnością będziemy w przyszłości rozwijać współpracę w zakresie finansowania naszej działalności. Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na zakup gruntów pod kolejne inwestycje oraz realizację bieżących projektów deweloperskich” – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Victoria Dom S.A. Podkreślił, że osiągnięty w pierwszych dziewięciu miesiącach br. poziom sprzedaży był zgodny z planem. „Ze względu na przedłużające się procedury administracyjne mieliśmy jednak w trzecim kwartale ograniczoną podaż mieszkań. Dlatego obecnie na bieżąco staramy się rozszerzać naszą ofertę mieszkaniową. Sytuacja na rynku pozostaje stabilna. Klienci są szczególnie zainteresowani zakupem kompaktowych i funkcjonalnych mieszkań w lokalizacjach z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej” – dodał Waldemar Wasiluk.

Victoria Dom, będąca jednym z największych warszawskich deweloperów, w pierwszych trzech kwartałach 2020 r. sprzedała 1166 mieszkań. Oznacza to wzrost o 3% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

mat.pras.