Z życia spółek

Firma ID Logistics ogłasza przejęcie wszystkich udziałów firmy Spedimex

default

Firma ID Logistics ogłasza przejęcie wszystkich udziałów firmy Spedimex.

ID Logistics przejmuje 100% udziałów spółki Spedimex w Polsce (z obrotami 510 mln zł/ 109 mln Euro w 2022 roku). Firma ta specjalizuje się w obsłudze sektorów fashion i e-commerce. Nabywca zyska większy zasięg geograficzny ID Logistics w Polsce, dzięki 15 nowym lokalizacjom i współpracy z wiodącymi markami.
To strategiczne przejęcie jest uzasadnione bliskością kultur i podobnym modelem biznesowym obu organizacji: wykorzystywaniem strategii „asset light”, dedykowanym i „szytym na miarę” magazynom oraz rozwiązaniom dostosowanym do specyficznych potrzeb każdej operacji. Komplementarność portfela klientów i wiedzy eksperckiej firm Spedimex oraz ID Logistics pozwoli na osiągnięcie znaczącej synergii, w szczególności dla klientów prowadzących działalność międzynarodową. Akwizycja Spedimex doskonale wpisuje się w strategię ID Logistics, ukierunkowaną na wspieranie głównych klientów w ich rozwoju w Europie i Ameryce.
Ponadto, w kontekście post-covidowej relokacji przemysłu, ID Logistics wzmocni swoją pozycję na bardzo dynamicznym rynku europejskim, który już teraz odgrywa kluczową rolę w reorganizacjach łańcuchów dostaw. Wraz z przejęciem Spedimexu, ID Logistics staje się jednym z liderów logistyki na rynku polskim, wraz z 35 oddziałami, zespołem 7 000 pracowników i portfolio wiodących marek z branży przemysłowej, handlu detalicznego oraz e-commerce.

Źródło: ID Logistics.