rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Deweloper Victoria Dom z najnowszą nieruchomością inwestycyjną – Metro Art IV w Warszawie

Metro_Art_Beta_03

Deweloper Victoria Dom z najnowszą nieruchomością inwestycyjną – Metro Art IV w Warszawie. Coraz więcej klientów jest zainteresowanych zakupem mieszkania z Bezpiecznym Kredytem 2%. Zwiększony ruch obserwuje także Victoria Dom. Ruszyła właśnie sprzedaż Metro Art IV, najnowszej, warszawskiej inwestycji dewelopera.

– W ostatnich tygodniach zainteresowanie nowymi mieszkaniami jest zdecydowanie większe niż na przełomie roku. Osób rozważających kupno własnego M jest o ok. 20-30% więcej niż jeszcze kilka miesięcy temu – mówi Ewa Rathe-Głowacka, dyrektor marketingu Victoria Dom. – To efekt zapowiadanego od miesięcy startu programu, znanego jako Bezpieczny Kredyt 2%. Wiele osób rezerwuje mieszkania już teraz, przed lipcowym debiutem dopłat. Klienci chcą mieć czas, żeby spokojne sprawdzić, czy spełnią warunki i będą mogli skutecznie skorzystać z programu dopłat. Nowe mieszkania są kupowane także bez oczekiwania na finansowe wsparcie z budżetu państwa. Tu z kolei widzimy efekt złagodzenia oceny zdolności kredytowej przy kredytach hipotecznych. Dziś o kredyt jest łatwiej niż na przełomie roku. Wśród naszych klientów nie brakuje też takich, którzy kupili już u nas mieszkanie a dziś, gdy rodzina się im powiększyła, sprzedają je za naszym pośrednictwem i kupują większe – dodaje.

Od kilku lat prawdziwy renesans przeżywa warszawska Praga. To właśnie tam, przy ul. Żupniczej powstaje osiedle Metro Art. W kolejnym, czwartym już etapie rozbudowy osiedla, w ofercie są 133 mieszkania 1-, 2-, 3, 4- i 5-pokojowe o metrażach od 29 do 133 m2. Ceny zaczynają się od 11,2 tys. zł za m2. Metro Art jest osiedlem dobrze skomunikowanym z centrum, to inwestycja zaledwie 10 minut od Dworca Wileńskiego, w pobliżu planowana jest trzecia linia metra. Bogata w tej części Pragi jest sieć ułatwiających życie placówek handlowych, w tym m.in. Atrium Promenada, CH King Cross, Rondo Wiatraczna, Biedronka, Auchan czy dobrze znany po obu stronach Wisły Bazar Szembeka. Stąd blisko jest do plaż miejskich i bulwarów wiślanych, promu Pliszka oraz Parku Skaryszewskiego. – Jest też Rezerwat Olszynka Grochowska i Stadion Narodowy. Wraz ze sławną ulicą Francuską na Saskiej Kępie z kafejkami, restauracjami i wyjątkowym klimatem tworzy to bardzo atrakcyjną propozycję dla spędzania czasu wolnego – zachęca Ewa Rathe-Głowacka.

W zasięgu naszego klienta nieruchomość z Bezpiecznym Kredytem 2%

Przypomnijmy, że program  dopłat dotyczy singli i małżeństw do 45 lat, którzy planują kupić swoje pierwsze mieszkanie. Single będą mogli pożyczyć do 500 tys. zł. W przypadku rodzin i osób samotnie wychowujących dzieci maksymalną kwotą kredytu będzie 600 tys. zł. Kredyt można będzie powiększyć o wkład własny do 200 tys. zł. Dopłata do rat będzie przysługiwała przez 10 lat. W okresie stosowania dopłat oprocentowanie kredytu, według wyjaśnień na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii, wyniesie dla kredytobiorcy 2% powiększone o marżę, prowizję i inne opłaty bankowe (o ile będą pobierane).

Victoria Dom obecnie prowadzi 11 inwestycji w Warszawie i Krakowie. Eksperci wyliczają, że osoby, które zdecydują się na połączenie programu Bezpieczny Kredyt 2% i korzystają z kredytu bez wkładu własnego w Warszawie do dyspozycji mają mieszkania w cenie 11 824 zł/m2, a w Krakowie za 10 223 zł/m2.. – Nawet w tym wariancie w ofercie Victorii Dom są mieszkania w Warszawie i w Krakowie, które są „w zasięgu” potencjalnego klienta. W szczegółowych wyliczeniach pomogą nasi eksperci z Domu Kredytowego Victoria – dodaje E.Rathe-Głowacka.

Źródło: Victoria Dom.