Bez kategorii

Colliers bierze pod opiekę kolejne biurowe nieruchomości komercyjne od Stena Fastigheter

Centrum Południe
Firma Colliers przejęła w zarządzanie dwa budynki biurowe należące do Stena Fastigheter –
I etap Centrum Południe we Wrocławiu i III etap High5ive w Krakowie
.

Nieruchomości komercyjne to kolejne już po warszawskim biurowcu Spark B inwestycje z portfolio tej jednej z największych szwedzkich prywatnych firm z branży nieruchomości zarządzane przez Colliers.
Pierwszy etap kompleksu Centrum Południe, na który składać się będzie pięć biurowców z funkcją handlowo-usługową, obejmuje dwa połączone ze sobą budynki biurowe o łącznej powierzchni 28 tys. mkw. Zlokalizowany przy ul. Powstańców Śląskich 15-17 w dzielnicy Krzyki we Wrocławiu.
Trzeci i jednocześnie ostatni etap inwestycji High5ive, na którą składa się łącznie pięć biurowców, oferuje ponad 11 tys. mkw. powierzchni. Zlokalizowany przy ul. Pawiej 17 tuż przy Dworcu Głównym i Galerii Krakowskiej w Krakowie.

Cieszymy się, że nasze portfolio regionalne wzbogaciło się o tak prestiżowe i zielone projekty jak Centrum Południe I i High5ive III. Tym samym we Wrocławiu zarządzamy już łącznie siedmioma nieruchomościami o łącznej powierzchni prawie 195 tys. mkw., a w Krakowie sześcioma inwestycjami o powierzchni 110 tys. mkw. Rynki regionalne mają ogromny potencjał i dynamicznie się rozwijają, dzięki czemu stanowią coraz częstszy wybór firm szukających atrakcyjnej lokalizacji do prowadzenia bądź ekspansji swojego biznesu. Wrocław i Kraków znajdują się w czołówce polskich miast pod względem popytu i podaży nowoczesnej powierzchni biurowej, a dodatkowo obecność czołowych krajowych uczelni zapewnia dostęp do dużej bazy młodych talentów – mówi Agnieszka Krzekotowska, Senior Partner, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers.

Powierzenie nam pod opiekę dwóch kolejnych projektów przez Stena Fastigheter stanowi doskonałe podsumowanie naszej blisko półtorarocznej udanej współpracy, która obecnie obejmuje już trzy inwestycje. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i czekamy na nowe ciekawe wyzwania, które jeszcze bardziej umocnią nasze partnerstwo biznesowe – mówi Agnieszka Milczarek, Dyrektor w Dziale Zarządania Nieruchomościami w Colliers.