rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Asbud Group startuje z budową i sprzedażą mieszkań w ramach inwestycji Nowa Praga w Warszawie

Nowa Praga dziedziniec
Asbud Group startuje z budową i sprzedażą mieszkań w ramach inwestycji Nowa Praga w Warszawie.

Już na etapie projektowania Nowej Pragi zależało nam na zachowaniu unikalnego charakteru tego miejsca, przy jednoczesnym ożywieniu postindustrialnych okolic ulicy Jagiellońskiej. Lokalizacja ma w sobie ogromny potencjał, który chcemy wykorzystać. Nasz projekt jest częścią nowej dzielnicy realizowanej w sposób zrównoważony, dzięki czemu mieszkańcy znajdą wszystko, czego potrzebują na tym obszarze, bez konieczności dojeżdżania do innych punktów miasta. W kolejnych etapach planujemy rozbudowę części mieszkalnej, wzbogacenie jej o funkcje usługową i rekreacyjną. Wierzymy, że nasza inwestycja będzie iskrą, która da nowe życie tym starym, postindustrialnym terenom – mówi Raied Tanous, CEO Asbud Group.

Na pierwszy etap inwestycji Nowa Praga składać się będą trzy budynki wykończone stylową, czerwoną cegłą na elewacji z czarnymi stalowymi elementami, które będą nawiązywać do stylu starej Pragi. To pierwsza część wielofunkcyjnego kompleksu, który Asbud planuje na tej działce. W kolejnych etapach powstanie rozbudowana część mieszkaniowa, zaś pomiędzy budynkami, w szerokich alejkach, powstanie zielona przestrzeń wspólna, która usiana licznymi restauracjami, punktami usługowymi i rekreacyjnymi stanie się idealnym miejscem na spędzanie wolnego czasu.

W pierwszym etapie inwestycji zaplanowano 280 mieszkań o zróżnicowanych metrażach oraz wyjątkowy apartament dwupoziomowy. Przyszli mieszkańcy, oprócz funkcjonalnych mieszkań o przemyślanych rozkładach, będą mieli do dyspozycji balkony, duże tarasy do 71 mkw. oraz przestronne ogródki do prawie 100 mkw. – idealne miejsce do relaksu i spędzania wolnego czasu. Duże połacie zieleni, pobliska linia brzegowa Wisły należąca do obszaru Natura 2000 oraz ogród zoologiczny to doskonałe miejsca do wycieczek zarówno pieszych, jak i rowerowych.

Budowa projektu właśnie się rozpoczyna. BUDIMEX S.A. został wybrany na generalnego wykonawcę.

Źródło: Grupa ASBUD.