Informacje dnia

Wyniki Polnord za II kw. 2016

W drugim kwartale 2016 r. Polnord SA wypracował 35,8 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 30,3 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 18,2 proc rdr.  Zysk netto wyniósł w tym okresie 2,9 mln zł w porównaniu do 27 tys. zł straty odnotowanej w II kwartale 2015 r. EBITDA wyniosła 2,6 mln zł, natomiast zysk operacyjny 2,2 mln zł. Liczby przewyższają również konsensus rynkowy.

Wypracowane przez Grupę wyniki dowodzą, że realizacja strategii na lata 2016-2019 nabiera tempa. Na uwadze należy mieć jednak fakt, iż bieżący rok staramy się wykorzystać na ustabilizowanie Polnordu i zbudowanie solidnych podstaw dla przyszłych wzrostów. Na osiągnięte w II kwartale br. wyniki pozytywny wpływ miała m.in. aktualizacja wartości inwestycji. W rok 2017 chcemy wejść bez balastu przeszłych zdarzeń, by móc w pełni uwolnić potencjał Spółki – mówi Prezes Zarządu Polnordu Dariusz Krawczyk.

W wyniku Grupy Kapitałowej Polnord w II kwartale 2016 r. rozpoznano 163 lokale przekazane klientom, w tym 39 lokali wydanych przez współkontrolowane przez Polnord SA: Grupę Kapitałową Fadesa Polnord Polska oraz Semeko Aquasferę (według danych ważonych udziałem Polnord w poszczególnych spółkach). Ważona sprzedaż mieszkań Grupy Polnord wyniosła w tym okresie 259 szt.

W II kwartale 2016 r. Grupa wprowadziła do realizacji i sprzedaży dwa projekty. Budynek A2 osiedla Brzozowy Zakątek w Wilanowie uzupełnił ofertę dewelopera o 129 lokali, a kolejne 65 lokali zostało udostępnione do sprzedaży w projekcie Neptun II w Ząbkach. Oba zostaną oddane do użytku do końca 2017 roku. Do sprzedaży trafiły także budynek nr 8 osiedla Tęczowy Las II (87 lokali) oraz dwa pierwsze budynki realizowanego od marca br. osiedla Chabrowe Wzgórze z Kowalach na pograniczu Gdańska,  gdzie powstaną 152 mieszkania z terminem odbioru w II połowie 2017 r. Spółki współzależne od Polnord uruchomiły dwa projekty o łącznej liczbie 102 lokali (dane ważone udziałem Polnord).

Do końca br. GK Polnord planuje uruchomienie siedmiu kolejnych inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Wrocławiu, które wprowadzą do oferty 1022 lokali o łącznej powierzchni blisko 55 tys. mkw. PUM. Dwa spośród nich to zupełnie nowe projekty.

inf. prasowa Polnord