rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Województwo kujawsko-pomorskie z atrakcyjną ofertą mieszkań na sprzedaż

dan-gold-220226-unsplashWojewództwo kujawsko-pomorskie posiada obecnie całkiem atrakcyjną ofertę mieszkań na sprzedaż. Ten region kraju cieszy się popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Województwo kujawsko-pomorskie przyciąga między innymi swoim rynkiem mieszkaniowym. Na kupujących czekają lokale mieszkalne w dobrych cenach, o wiele niższych, niż w największych miastach regionalnych.

Spis treści:
Zalety regionu są istotnym czynnikiem przyciągającym nabywców mieszkań
Zróżnicowany sektor mieszkaniowy
Jakie mieszkania są najbardziej popularne?
Czego oczekują kupujący?
Jakie mieszkania na sprzedaż czekają obecnie na nowych właścicieli?

Zalety regionu są istotnym czynnikiem przyciągającym nabywców mieszkań

Województwo kujawsko-pomorskie przyciąga osoby, które pragną właśnie w tym regionie kraju nabyć lokal mieszkalny, swoimi zaletami. Województwo może poszczycić się bardzo dobrym położeniem na mapie kraju. To dobra lokalizacja dla osób, które planują rozwijać swoje biznesy. Województwo kujawsko-pomorskie ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę transportową oraz oferuje innowacyjne formy wsparcia dla biznesu. W tym regionie kraju silnie rozbudowana jest sieć parków przemysłowych oraz technologicznych. Dodatkową, często spotykaną opinią na temat tego regionu, jest zorientowanie władz na dynamiczny rozwój lokalnej gospodarki.

Zróżnicowany sektor mieszkaniowy

Niewątpliwą zaletą województwa kujawsko-pomorskiego jest zróżnicowany sektor mieszkaniowy. Osoby, które planują nabyć w tym regionie lokal mieszkalny, mają do wyboru wiele ciekawych ofert. Część z nich pochodzi z rynku pierwotnego, a część z rynku wtórnego. Do dyspozycji nabywców oddane są różnorodne metraże. Mieszkania na sprzedaż prezentują również bardzo rozbieżny standard oraz stan techniczny. Kupujący mogą więc określić zakres poszukiwań do wybranych przez siebie, najbardziej istotnych z ich punktu widzenia kryteriów, jakie musi spełniać lokal mieszkalny, którego mają stać się właścicielem.

Jakie mieszkania są najbardziej popularne?

Z uwagi na wzrost cen, jaki dotknął cały rynek mieszkaniowy w Polsce, kupujący zdają się zachowywać większą ostrożność, niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie największą popularnością wśród nabywców cieszą się niewielkie mieszkania dwupokojowe oraz kompaktowe kawalerki. Część kupujących w dalszym ciągu zorientowana jest na większe mieszkania na sprzedaż, liczące co najmniej 3 pokoje. Popularnością cieszą się również mieszkania do remontu, które można nabyć po stosunkowo niskiej cenie i wykończyć według własnych upodobań.
Kryteria wyboru są ustalane na podstawie przyszłego przeznaczenia lokum mieszkalnego. Część kupujących poszukuje mieszkania pod własne cele mieszkaniowe, zatem przy wyborze kieruje się swoim gustem i preferencjami. Natomiast lokale mieszkalne, które nabywane są przez inwestorów, wybierane są konkretnie pod kątem lokalizacji, metrażu i ceny. Inwestorzy często przeznaczają takie lokale mieszkalne pod wynajem, czy to prywatnym osobom, które poszukują czasowego lokum do zamieszkania, czy też firmom, które w lokalach takich organizują swoje biura lub punkty usługowe.

Czego oczekują kupujący?

Dla prywatnych nabywców istotna jest infrastruktura otoczenia oraz skomunikowanie z poszczególnymi dzielnicami. Istotna jest bliskość parków oraz rekreacyjnych terenów. Osoby starsze oraz posiadające małe dzieci zwracają szczególną uwagę na obecność windy w budynku. Niewątpliwą zaletą jest przynależność ogródka, loggi lub balkonu. Piwnica to także dodatkowy plus. W starszych inwestycjach znajdują się w niej komórki lokatorskie, z kolei w nowszych deweloperzy często tworzą podziemne garaże z przydzielonymi do konkretnego mieszkania miejscami postojowymi. Jeśli chodzi o samo mieszkanie, to nabywcy zwracają uwagę na stan techniczny oraz standard wykończenia. Istotne jest również, czy lokal mieszkalny jest rozkładowy.
Jeśli chodzi o lokalizację mieszkania na sprzedaż, to prywatni kupujący kierują się zindywidualizowanymi kryteriami poszukiwań. Z kolei inwestorzy najchętniej wybierają lokale mieszkalne położone blisko centrum miasta, uczelni wyższych itp.

Jakie mieszkania na sprzedaż czekają obecnie na nowych właścicieli?

Jakie lokale mieszkalne na sprzedaż oferuje obecnie sektor mieszkaniowy w województwie kujawsko-pomorskim? Przyjrzeliśmy się ofertom z biur WGN. Poniżej prezentujemy opisy przykładowych ofert, aby zobrazować, jakich lokali mieszkalnych mogą obecnie spodziewać się nabywcy w województwie kujawsko-pomorskim.

WGN Inowrocław jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w miejscowości Gniewkowo. Jest to mieszkanie na sprzedaż w bloku. Kameralny budynek cechujący się niską zabudową znajduje się na ogrodzonym terenie. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji miejsca parkingowe na wyłączność. Mieszkanie będące przedmiotem sprzedaży liczy nieco ponad 49 metrów kwadratowych powierzchni. Znajduje się na parterze w trzykondygnacyjnym budynku. Blok jest po termomodernizacji. Mieszkanie na sprzedaż składa się z przestronnego salonu o powierzchni 24 metrów kwadratowych, przechodniej kuchni o powierzchni 6 metrów kwadratowych oraz sypialni o powierzchni 10 metrów kwadratowych. Pozostały metraż zajmuje łazienka z wc oraz przedpokój. Stan techniczny mieszkania pozwala na zamieszkanie od zaraz. Lokal mieszkalny został wystawiony na sprzedaż za 199 000 złotych, co daje 4 058 złotych za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego.

WGN Brodnica jest wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w miejscowości Brodnica. Mieszkanie na sprzedaż o powierzchni prawie 55 metrów kwadratowych liczy 3 pokoje i usytuowane jest na 4 piętrze w pięciokondygnacyjnym budynku. Blok mieszalny został wybudowany w 1994 roku. Stan techniczny mieszkania pozwala na zamieszkanie zaraz po zakupie. W mieszkaniu znajduje się przestronny salon, kuchnia, dwie sypialnie, duża łazienka oraz garderoba. Dodatkowym atutem lokalu mieszkalnego jest duży przedpokój, w krórym można zagospodarować komfortową przestrzeń do przechowywania odzieży oraz butów. Mieszkanie na sprzedaż jest po generalnym remoncie i zostało nowocześnie urządzone. Przed budynkiem znajdują się liczne miejsca parkingowe do dyspozycji mieszkańców. Dodatkową zaletą jest dobra lokalizacja oraz rozbudowana infrastruktura otoczenia. Lokal mieszkalny został wystawiony na sprzedaż za 275 000 złotych, co daje 5 084 złotych za metr kwadratowy.

Ostatnim przykładem jest mieszkanie z rynku wtórnego zlokalizowane w Inowrocławiu. Wyłącznym agentem sprzedaży lokalu mieszalnego jest WGN Inowrocław. Mieszkanie o powierzchni prawie 39 metrów kwadratowych oferuje 2 przestronne pokoje. Lokal mieszkalny położony jest na 4, najwyższym piętrze budynku mieszkalnego. Stan techniczny pozwala na zamieszkanie od zaraz. Atutem mieszkania jest balkon. Mieszkanie posiada również rolety wewnętrzne, co stanowi dodatkowy atut. Na mieszkanie składa się przestronny salon, sypialnia, kuchnia oraz łazienka z wc. W najbliższej okolicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe oraz przystanek komunikacji miejskiej. Do mieszkania przynależy też piwnica o powierzchni ponad 3 metrów kwadratowych. Lokal mieszkalny został wystawiony na sprzedaż za 210 000 złotych, co daje 5 386 złotych za metr kwadratowy.

Redakcja
Komercja24.pl