Informacje dnia

Warta przeniesie siedzibę do Warsaw UNIT

Od lewej -Jarosław Parkot (Warta), Grzegorz Bielec (Warta), Jeroen van der Toolen (Ghelamco)

Warta, jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych na polskim rynku, została strategicznym najemcą biurowca Warsaw UNIT.

Firma Warta zajmie niemal 20 tys. metrów kw. powierzchni biurowej. To jedna z największych umów najmu podpisanych w ostatnich latach na stołecznym rynku biurowym.

Warsaw UNIT to najnowszy projekt Ghelamco w biznesowym centrum Warszawy. Ponad 200-metrowy wieżowiec położony przy rondzie Daszyńskiego 1 zapewni najemcom około 57 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Inwestycja pozyskała właśnie strategicznego najemcę. Umowę podpisano na 10 lat. Podczas negocjacji Ghelamco wspierała firma JLL.

– Biuro w Warsaw UNIT to znakomita wizytówka nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się firmy, która dba o swój wizerunek i najwyższe standardy miejsca pracy. Cieszymy się, że tak rozpoznawalna firma ubezpieczeniowa z długimi tradycjami, jaką jest Warta, wybrała na swoją siedzibę nasz najnowszy projekt na warszawskiej Woli. To właśnie w tej lokalizacji bije dziś biznesowe serce stolicy – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Nowa siedziba Warty została wybrana w oparciu o wartości, na których jest budowana pozycja i siła naszej firmy: nowoczesne, innowacyjne rozwiązania mają dawać praktyczne i wymierne korzyści, podnoszące komfort naszych klientów. W tym kontekście poszukiwaliśmy budynku oferującego najwyższy standard biurowy w Warszawie, zapewniającego wyjątkowe rozwiązania i jak najlepsze warunki pracy naszego zespołu, dobrze skomunikowanego nie tylko z innymi punktami Warszawy, ale także innymi miastami Polski. Takim miejscem i nowym domem Warty od 2021 r. będzie biurowiec Warsaw UNIT – mówi Jarosław Parkot, prezes zarządu Warty, i dodaje: – W nowej siedzibie skupimy zespół Warty pracujący obecnie w trzech różnych miejscach Warszawy. To ważna zmiana dla działalności naszej firmy, która wraz z optymalnym układem funkcjonalnym budynku pozwoli nam na istotną modyfikację kultury organizacyjnej i efektywniejsze wykorzystanie potencjału naszych znakomitych specjalistów. Wierzę, że zaowocuje to dynamicznym rozwojem Warty w kolejnych latach.

– Wejście Warty do Warsaw UNIT potwierdza, że warszawska Wola staje się nowym hubem dla firm z branży BIFS w Polsce i regionie CEE. Na ogromną popularność tej części Warszawy wpływa znakomita lokalizacja z dostępem do komunikacji miejskiej i oczywiście nowoczesnych powierzchni biurowych. Warto również zwrócić uwagę na skalę realizowanych tutaj projektów, które umożliwiają dużym graczom konsolidację ich biznesu w jednym miejscu. Cieszę się, że współpracując z Ghelamco, firma JLL ma wpływ na dynamiczny rozwój tego wyjątkowego w skali regionu centrum biurowego – mówi Tomasz Czuba, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL.

W projekcie zmiany siedziby Warta wspierana jest przez firmę doradczą CBRE oraz kancelarię Hogan Lovells.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora