Informacje dnia

Warszawski biurowiec Skyliner już w połowie drogi do szczytu

ej-yao-194786-unsplash
Prace na budowie jednego z najwyższych biurowców w Warszawie są już na półmetku. Skyliner realizowany przez Karimpol Polska u zbiegu ulic Towarowej i Prostej osiągnął wysokość 109 metrów.

Obecnie Generalny Wykonawca inwestycji – firma Warbud – prowadzi prace na 28 z 45 poziomów. Planowane zakończenie inwestycji to koniec 2020 roku.

Skyliner to największa inwestycja Grupy Karimpol w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynek zaoferuje 43.800 metrów kw. powierzchni biurowej na 30 kondygnacjach oraz 3.400 metrów kw. powierzchni przeznaczonej na funkcję handlową, usługową i gastronomiczną rozlokowanej na jego czterech pierwszych poziomach.

Z ogromną satysfakcją obserwujemy tempo prac przy biurowcu i wysoką jakość każdego detalu wykonania tego budynku. Jesteśmy już na półmetku prac, przed nami jeszcze 90 metrów i kolejny, istotny etap – charakterystycznie zakończona najwyższa część budynku ze skośnym dachem i przeszklonym pióropuszem – mówi Jarosław Prawicki, dyrektor ds. komercjalizacji w Karimpol Polska.

Firma Warbud SA zakończyła realizację płyty stropowej 27. kondygnacji. Konstrukcja wieżowca sięgnęła 109 metra wysokości.

 

Skyliner osiągnie docelowo 195 metrów wysokości. Charakterystyczny i wyróżniający się na tle innych budynków biurowych jest podział budynku na dwie bryły – wysokie na 16 metrów podium oraz wieżę. Hall wejściowy Skylinera będzie wysoki na 4 kondygnacje, przeszklony i otoczony kolumnadą wysokich na 16 metrów słupów. Silnym elementem architektonicznym lobby będą tzw. „schody hiszpańskie”, łączące wnętrze hallu z zewnętrznym pasażem publicznym.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora