Informacje dnia

Warszawski biurowiec Metropolitan z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

Metropolitan
Po przeprowadzeniu ponownej certyfikacji warszawski biurowiec Metropolitan otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt jest zarządzany przez firmę Colliers International.

— Metropolitan otrzymał ocenę Excellent zarówno w części certyfikatu oceniającej Efektywność Budynku (Part 1), jak i części oceniającej Efektywność Zarządzania (Part 2). Tak wysokie oceny umożliwiła z jednej strony dokonała lokalizacja biurowca, udogodnienia dla rowerzystów, instalacja wodooszczędnych przyborów sanitarnych, a z drugiej szczególna dbałość o utrzymanie budynku, wprowadzenie szeregu prośrodowiskowych procedur utrzymania i zarządzania nieruchomością, promujących dbałość o zmniejszenie negatywnego wpływu budynku na środowisko i podniesienie komfortu użytkowników — mówi Andrzej Gutowski, dyrektor ds. certyfikacji zielonych budynków w Colliers International, odpowiedzialny za proces certyfikacji Metropolitana.

Biurowiec Metropolitan składa się z trzech siedmiokondygnacyjnych budynków klasy A o łącznej powierzchni 37 tys. metrów kw. Zlokalizowany jest przy Pl. Piłsudskiego 1-3, w pobliżu Teatru Narodowego i Placu Zamkowego. Obiekt zaprojektowany został przez jednego z najsłynniejszych współczesnych architektów – lorda Normana Fostera. W części biurowej budynku swoje siedziby ulokowało wiele prestiżowych firm, zaś w części parterowej dostępne są marki premium, takie jak: Dior, Prada, Brunello Cucinelli, Tom Ford, Audemars Piguet, Bulgari, Cartier, Chanel, Fendi. Charakterystyczny jest też nowoczesny dziedziniec nieruchomości, otwarty dla osób z zewnątrz, z podświetlaną fontanną.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora