Informacje dnia

Warszawska inwestycja BOHEMA – Strefa Praga – nowoczesny projekt typu mixed-use

Plac z kominem
Realizowana przy ulicy Szwedzkiej 20 inwestycja BOHEMA – Strefa Praga, której inwestorem jest OKAM Capital to kolejny projekt typu mixed-use, który nada tej części warszawskiej Pragi zupełnie nowe oblicze. Na terenie około 4,3 ha po byłej fabryce Pollena Uroda zlokalizowanej tuż przy nowo otwartej stacji metra Szwedzka powstaje wyjątkowy kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy, który stanie się tętniącym życiem sercem Nowej Pragi. Dział Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank zajmie się komercjalizacją części handlowo-usługowej.

Inwestycja BOHEMA – Strefa Praga powstaje wzdłuż ulicy Szedzkiej i skrzyżowania z ulicą Strzelecką. Na terenie m.in. byłej fabryki Pollena Uroda, która zajmuje powierzchnię ok. 4,3 ha znajduje się 13 budynków historycznych wśród, których zachowały się m.in. takie obiekty jak warzelnia, glicerynownia i kotłownia z charakterystycznym kominem, który ma stanowić centrum kompleksu i jego znak rozpoznawczy.
Po zakończeniu pierwszego etapu rewitalizacji, najemcy będą mogli skorzystać z oferty obejmującej ok. 6 800 metrów kw. powierzchni komercyjnej. Docelowo cała inwestycja przewiduje łącznie ok. 30 000 metrów kw. powierzchni komercyjnej na wynajem.

„BOHEMA – Strefa Praga to inwestycja, o której mówi się od wielu lat. Na pewno będzie to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Ze swojego miejsca mogę zagwarantować, że dobór najemców z naszej strony nie będzie przypadkowy. Stawiamy na unikalne marki i wyjątkowe koncepty, które na pewno będą przyciągać Warszawiaków i nie tylko. Cieszę się, że nasz zespół, który zdążył się już wyspecjalizować przy komercjalizacji tego typu projektów, otrzymał taką szansę ponownie.” – powiedziała Marta Keszkowska, Leasing Manager w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych Knight Frank.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora