Informacje dnia

Trwa przebudowa dworca w Kątach Wrocławskich

Wizualizacja dworca Katy Wrocławskie (2)

Poprawa estetyki, komfortu podróżnych, bezpieczeństwa oraz nowe zagospodarowanie powierzchni dworca – to główne priorytety przebudowy dworca w Kątach Wrocławskich.

Dworzec w Kątach Wrocławskich przejdzie olbrzymią metamorfozę wraz z jego najbliższym otoczeniem.

– Dworzec kolejowy w Kątach Wrocławskich to obiekt, który w przyszłym roku będzie miał 100 lat i rzeczywiście wymaga gruntownej modernizacji. Tym bardziej cieszę się, że przekazujemy dziś plac budowy i za chwilę rozpoczną się prace budowlane. Zmieni się zarówno wygląd budynku jak i otoczenie wokół dworca w Kątach Wrocławskich, powstanie parking i miejsca dla rowerów. Program Inwestycji Dworcowych prowadzonych przez PKP to świetny projekt, który zmienia nasz region. Zakończone zostały remonty 8 obiektów kolejowych a przed nami 5 kolejnych. I wiem, że PKP ma kolejne plany. Gratuluję i życzę powodzenia w sprawnym przeprowadzeniu modernizacji – mówi Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski.

Dworzec zostanie m.in. przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – podjazdy, linie prowadzące z polami uwagi, brak barier architektonicznych. Renowację przejdzie elewacja budynku, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a także pokrycie dachu wraz ze wzmocnieniem jego konstrukcji. To nie koniec zmian. Wewnątrz budynku całkowicie nową jakość zyska przestrzeń obsługi podróżnych. Umieszczono ją na parterze, gdzie znajdą się poczekalnia wraz z miejscem przeznaczonym dla rodziców z dzieckiem. Będzie ona wyposażona w nowe siedziska oraz system dynamicznej informacji podróżnych.

Wartość inwestycji to 14,5 mln zł netto. Jest ona finansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz budżetu Państwa.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora