Inwestycje publiczne

Trwa budowa nowego dworca w Pruszczu Gdańskim

Dworzec Pruszcz Gdański - wizualizacja 2

Nowy dworzec w Pruszczu Gdańskim na być nowoczesny, funkcjonalny, komfortowy, dostępny oraz proekologiczny.  PKP S.A. podpisały umowę z wykonawcą prac budowlanych.

 Inwestycja ta realizowana jest w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Nowy dworzec zostanie wybudowany w formule indywidualnego Innowacyjnego Dworca Systemowego według autorskiej koncepcji PKP S.A. Bryłę nowego obiektu uzupełni zintegrowana z nim wiata, pod którą znajdą się ławki dla podróżnych oraz stojaki rowerowe. Dworzec będzie prezentował prostą formę.
Termin zakończenia inwestycji to pierwsza połowa 2023 roku.

– Podpisanie umowy z wykonawcą budowy dworca w Pruszczu Gdańskim to kolejny element przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu. Mieszkańcy kolejnego ważnego miasta zyskają dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej. Mam nadzieję, że nowoczesny budynek Innowacyjnego Dworca Systemowego stanie się centrum społeczności lokalnej i ułatwi pasażerom podróżowanie koleją do Gdańska. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2023 r. prawie 2 mld zł na modernizację blisko 200 dworców – mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora