Inwestycje publiczne

Transport kolejowy WKD i SKM najbardziej doceniany przez kupujących mieszkania w Warszawie

kolejka miejskaWymagania i kryteria wyboru idealnego mieszkania przez potencjalnych klientów w ostatnich latach przeszły metamorfozę. Kompaktowe lokale kupowane kilka lat temu w centrach miast stały się za ciasne na aktualne potrzeby młodych, świadomych ludzi. Dziś nabywcy szukają lokali spełniających nie tylko funkcję mieszkalną, ale także domowego biura, położonych w zielonej okolicy, koniecznie z dobrze skomunikowanym dojazdem do centrum miasta.

Od lat lokalizacja jest jednym z głównych czynników decydującym o wyborze danego mieszkania. Rozglądając się za własnym „M”, warto dokładnie sprawdzić okolicę, w jakiej się ono znajduje i zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dobrze jest także dowiedzieć się, gdzie położone są najbliższe przystanki komunikacji miejskiej i określić, jaki czas dojazdu dzieli nas od pożądanych celów podróży.

Mimo rosnącej liczby samochodów na polskich drogach, autobusy, tramwaje czy kolej dojazdowa SKM i WKD nie idą w odstawkę, a są coraz chętniej wybierane, szczególnie przez mieszkańców dużych miasta. Dlaczego? Powodów jest kilka, główne z nich to czynniki finansowe i związane ze zdrowiem i ekologią.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Quality Watch na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, kluczowym powodem zamiany auta na transport miejski jest wzrost cen paliw. Na ten czynnik wskazało 79 proc. osób deklarujących, że rzadziej korzystają z tego środka transportu. W tym 42 proc. ogranicza ją, by zaoszczędzić, a 37 proc. na to nie stać. Co więcej, 43 proc. Polaków zaznacza, że ogranicza jazdę samochodem, by zadbać o zdrowie – zwiększyć ilość ruchu (43 proc.). Co czwarty wskazuje na czynniki związane z ekologią.

Idealna lokalizacja mieszkania, czyli gdzie zamieszkać w Warszawie?

Sprawny dojazd do pracy, urzędu, centrum handlowego czy na spotkania towarzyskie bez stania w korkach to luksus, za który nie trzeba dodatkowo płacić, jeśli wybierzemy mieszkanie od dewelopera Aurec Home. Inwestor zielone osiedle Miasteczko Jutrzenki zlokalizował na warszawskich Włochach, zaledwie kilka minut od stacji WKD Raków. Mieszkańcy mają do dyspozycji rozbudowaną sieć połączeń komunikacyjnych, a podróż pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej lub Warszawskiej Kolei Dojazdowej z dzielnicy Włochy do Śródmieścia trwa od 15 do 20 minut. Dojazd do stacji kolejowych umożliwiają linie autobusowe, a najbliższy punkt komunikacyjny – Warszawa Raków 01, znajduje się w odległości 390 metrów od osiedla.

– Dla szybkich kolei miejskich charakterystyczne są prędkości 2-3 razy wyższe od osiąganych przez autobusy miejskie i duża częstotliwość kursowania pociągów. Dlatego lokatorzy osiedla Miasteczko Jutrzenki wysoko cenią dogodną komunikację z centrum miasta. Najpierw krótki spacer na przystanek, a następnie wygodna podróż szybką kolejką miejską, podczas której można np. nadrobić zaległości w lekturze, posłuchać muzyki czy po prostu zebrać myśli. Chwila wytchnienia w ciągu dnia przyda się każdemu. Co więcej, nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie paliwo i szukać miejsca parkingowego oraz opłacać postoju, co jest konieczne przy podróżowaniu autem – komentuje Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Źródło: Aurec Home.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora