rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Tarasy Bałtyku – gdański apartamentowiec jedną z najlepszych inwestycji w Europie

Tarasy Bałtyku_zewnetrzne2
Tarasy Bałtyku to apartamentowiec realizowany w Gdańsku przez Allcon Osiedla. Inwestycja zdobyła nagrodę Best Residential High–rise Development Poland w ramach prestiżowego European Property Awards 2019-2020.

Podczas gali wręczania nagród w Londynie otrzymał również nagrodę FIVE STAR. Tym samym znalazł się wśród najlepszych inwestycji w Europie. To najwyższe wyróżnienie w tym konkursie i znak perfekcji dla międzynarodowej branży nieruchomości i architektury.

– To wyjątkowe wyróżnienie. – mówi Alina Łuczycka – Nagrody Property Awards w branży nieruchomości mają rangę porównywalną do Oscarów w świecie filmu. Nad projektem przez kilka lat pracował sztab specjalistów z różnych dziedzin. Wspólnie osiągnęliśmy ten sukces i jesteśmy wzruszeni, że nasza praca została doceniona przez międzynarodowe jury.

Projekt Tarasów Bałtyku został wybrany w oparciu o konkurs, w którym wzięły udział 4 doświadczone pracownie architektoniczne.

– Wygrało biuro projektowe Tomasza Janiszewskiego, BJK Architekci. – wspomina Piotr Tarkowski – Zaproponowali odważną i estetyczną bryłę, z zachowaniem harmonijnej relacji pomiędzy przestrzenią publiczną a prywatną. Inspiracją do stworzenia koncepcji budynku, w tym jego formy, kolorystyki i detali, był ekskluzywny statek pasażerski. Realizację powierzyliśmy naszej siostrzanej spółce Allcon Budownictwo.

Budowa gdańskiego apartamentowca rozpoczęła się w zeszłym roku i potrwa do II kwartału 2021 roku. Inwestycja znajduje się w sercu metropolii, zaledwie 900 metrów od morza, w bezpośrednim sąsiedztwie parku. Jest też dogodnie skomunikowana z najważniejszymi centrami biznesowymi i handlowymi Trójmiasta. Budynek będzie miał 13 kondygnacji, najwyższe z nich zajmą penthousy o powierzchni aż do 163 metrów kwadratowych. Ceny apartamentów zaczynają się od 9.900zl/metr kw. do 18.000zł/metr kw.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora