Informacje dnia

Sprawne i efektywne transakcje w czasie COVID-19 – Centrum Południe we Wrocławiu wita nowego najemcę

14072020_Skanska Centrum Południe_fot.Maciej Lulko (2)
Sprawne i efektywne transakcje w czasie COVID-19 – Centrum Południe we Wrocławiu wita nowego najemcę. 
Zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron prowadzi do sukcesu, nawet jeśli pojawiają się przeszkody takie, jak pandemia. Przekonały się o tym spółka biurowa Skanska oraz sennder, które całkowicie zdalnie przeprowadziły transakcję najmu we wrocławskim Centrum Południe. Firma zajmie ponad 1200 mkw. powierzchni biurowej. Do swojej wyłącznej dyspozycji będzie miała również prawie 200-metrowy taras. Przeprowadzka zaplanowana jest na koniec stycznia 2021 roku.

sennder to firma działająca w zakresie logistyki transportu drogowego towarów w segmencie ładunków całopojazdowych. Wykorzystując własną technologię informatyczną, rozwija logistykę w nowym kierunku i wprowadza nowy poziom przejrzystości i elastyczności w branży.

– Współpraca z firmą sennder to świetny przykład tego, jak mimo utrudnień można sprawnie i efektywnie przeprowadzić proces transakcji najmu. Ograniczenia spowodowane koronawirusem nie pozwoliły na zastosowanie standardowych procedur, w tym spotkań na budowie. Bazowaliśmy wyłącznie na wizualizacjach i dostępnych kanałach komunikacji. To było spore wyzwanie, ale dzięki zaangażowaniu i chęciom obu stron wszystko świetnie zadziałało – mówi Karolina Jamróz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

Budynek, do którego wprowadzi się firma sennder, znajduje się w pierwszym etapie kompleksu Centrum Południe we Wrocławiu. Podczas planowania inwestycji zadbano o to, aby otoczenie sprzyjało rekreacji. Najemcy, oprócz udogodnień nowoczesnego biurowca, będą mieli do dyspozycji specjalnie zaaranżowane przestrzenie na zewnątrz. Użytkownicy biur oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli m.in. spędzić czas w kawiarni czy przy fontannie, skorzystać z uroków małej architektury oraz terenów zielonych. Deweloper szczególną uwagę zwrócił także na bioróżnorodność posadzonych roślin.

– Centrum Południe to nowatorski projekt, który idealnie odzwierciedla innowacyjne podejście grupy sennder do transportu drogowego w Europie. Absolutnym priorytetem naszej firmy jest komfort pracy. Biurowiec zapewnia nam odpowiednią przestrzeń do rozwoju, stworzenia stref relaksu, zaplecza konferencyjnego oraz wyłączny dostęp do powierzchni tarasowej, a wszystko to w topowej lokalizacji – podkreśla Krzysztof Koronkiewicz, Managing Director sennder Polska.

 

Centrum Południe to pierwsza inwestycja w stolicy Dolnego Śląska realizowana zgodnie z wytycznymi certyfikatu WELL, który stawia człowieka w centrum zainteresowania. Jego uzyskanie potwierdza, że przebywanie w biurowcu jest optymalne dla zdrowia i samopoczucia pracowników. Przy ocenie budynku branych jest pod uwagę ponad 100 cech. Certyfikat przyznawany jest przez International WELL Building Institute (IWBI).

Biurowiec jest zlokalizowany w świetnie skomunikowanej części miasta. Pobliskie przystanki autobusowe i tramwajowe zapewniają możliwość łatwego dojazdu komunikacją miejską. W zaledwie 15 minut można nią dotrzeć do wrocławskiego Rynku oraz zabytkowej starówki. Zaś krótki spacer wystarczy, aby dostać się do Dworca Kolejowego Wrocław Główny.

Źródło: Skanska.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora