Inwestycje publiczne

Specustawa mieszkaniowa we Wrocławiu: nowe projekty inwestycji deweloperskich przynoszą korzyści

Kościerzyńska wizualizacja 01
Specustawa mieszkaniowa we Wrocławiu: nowe projekty inwestycji deweloperskich przynoszą korzyści.

Rozbudowa szkół, nowe drogi, tereny zielone i rekreacyjne – w sumie ponad 73 miliony zł zamierzają zainwestować w miasto dwie spółki deweloperskie. To najwyższa kwota nakładów na infrastrukturę publiczną ze środków prywatnych. Umożliwia ją tzw. specustawa mieszkaniowa.

Wnioski inwestycyjne we wrocławskim urzędzie miejskim złożyły spółki HCS i EDO. Obie planują budowę osiedli mieszkaniowych, a w związku z obowiązującą ustawą deklarują inwestycje dodatkowe w przestrzeń miejską oraz ogólnodostępne tereny wypoczynkowe i usługowe w ramach każdego
z osiedli. Niemal 60 mln zł to koszt realizacji infrastruktury miejskiej. Dodatkowo ponad 13 mln zł zostanie przeznaczone na ogólnodostępne osiedlowe tereny rekreacji, usług i wypoczynku. Do współpracy przy realizacji tak kompleksowych i ambitnych projektów spółki zaprosiły Toscom Development – wrocławskiego dewelopera, który od blisko 10 lat realizuje wyjątkowe projekty mieszkaniowe.

Planując inwestycje, kierowaliśmy się wymogami specustawy, ale przede wszystkim potrzebami mieszkańców okolicy, w których mają powstać osiedla – podkreśla Iwona Kołodziejczyk, dyrektor zarządzająca w Toscom Development. – Od początku ściśle współpracowaliśmy z urzędem miasta, by jak najlepiej dopasować proponowane rozwiązania, zarówno do wymogów ustawy, jak i potrzeb mieszkańców Wrocławia. Rozbudowa szkół, inwestycja w nowe drogi i ścieżki rowerowe, rewitalizacja terenów zielonych i portowych, stworzenie bogatego zaplecza usługowo-handlowego oraz edukacyjnego – wszystko to ma ogromne znaczenie dla mieszkańców. Co istotne, wszystkie zadeklarowane inwestycje zostaną sfinansowane w pełni przez inwestorów, bez udziału środków publicznych. Dzięki takim projektom Wrocław zyska nowe, ciekawe obszary, które do tej pory, mimo ich doskonałego położenia, były niedostępne.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora