rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

SAVILLS: w Warszawie powstaną dwa nowe projekty PRS

render_PRS_Eiffage_Warsaw_low res

Firma Heimstaden Bostad została partnerem inwestycyjnym Eiffage Immobilier Polska i w ramach współpracy sfinansuje budowę, a następnie zostanie właścicielem dwóch projektów mieszkaniowych zlokalizowanych w Warszawie, które dostarczą ok. 640 apartamentów na instytucjonalny wynajem. W procesie poszukiwania inwestora firmie Eiffage Immobilier Polska doradzała firma Savills. Przybliżona wartość transakcji wynosi 65 milionów euro.

Pierwsza nieruchomość liczyć będzie ponad 15 000 m kw. i powstanie na Mokotowie. Termin ukończenia przewidziany jest na pierwszy kwartał 2023 roku. W ramach inwestycji powstać ma również zaplecze handlowo-usługowe i siłownia dla mieszkańców. Drugi projekt zlokalizowany będzie na Pradze Północ. Termin oddania liczącego ok. 8000 m kw. obiektu planowany jest na pierwszy kwartał 2022 r.

„Cieszymy się, że mogliśmy doradzać firmie Eiffage Immobilier Polska w tej transakcji i gratulujemy firmie Heimstaden Bostad nabycia pierwszych aktywów na polskim rynku. W Polsce rośnie popularność rynku najmu nieruchomości mieszkaniowych, co stwarza dobre perspektywy do rozwoju najmu instytucjonalnego” – mówi Kamil Kowa, członek zarządu i dyrektor działu Corporate Finance & Valuation w Savills w Polsce.

„Nieruchomości mieszkaniowe okazały się jednym z najbardziej odpornych sektorów na negatywne skutki pandemii Covid-19 a podaż takich obiektów w Polska jest wciąż niewystarczająca. Ta transakcja ma szansę być przełomowa dla dalszego rozwoju rynku instytucjonalnego najmu mieszkań nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej” – mówi Aurelio Di Napoli, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w segmencie nieruchomości operacyjnych w Savills.

mat.pras.