Informacje dnia

SAVILLS: dodatkowy magazyn w odpowiedzi na pandemię

Prologis_Park_Piotrków
Ze względu na zwiększone zainteresowanie zakupami przez internet, odnotowane w ostatnich tygodniach w wyniku pandemii koronawirusa, jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce zdecydował się powiększyć swoje zaplecze magazynowe i wynajął 15 000 m kw. tymczasowej powierzchni w obiekcie Prologis Park Piotrków Trybunalski I. W sprawnym przeprowadzeniu procesu najmu jednemu z liderów rynku e-commerce w Polsce pomogła firma doradcza Savills.

Dzięki dodatkowej powierzchni magazynowej najemca mógł szybko zareagować na wzrost liczby zamówień, jaki firma odnotowała w wyniku pandemii.

Ze strony firmy Savills, świadczącej usługi doradcze dla najemców nieruchomości magazynowych i przemysłowych, w procesie znalezienia odpowiedniej lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu klientowi doradzali Aneta Kaszowicz-Pająk oraz Maciej Gierak.

„Umowa została zawarta na okres krótszy, niż standardowy, jaki zwykle jest wymagany przez właścicieli nowoczesnych obiektów magazynowych. Było to możliwe, dzięki elastycznemu podejściu firmy Prologis. Cieszymy się, że mogliśmy wyjść naprzeciw potrzebom naszego klienta proponując tego rodzaju formę najmu. Podobne rozwiązania mogą w obecnej sytuacji pomóc również innym firmom z sektora e-commerce. Popyt na najem krótkoterminowy zdecydowanie rośnie” – mówi Maciej Gierak, menedżer ds. rozwoju biznesu, dział powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

Prologis Park Piotrków I to nowoczesne centrum dystrybucyjne znajdujące się w regionie Polski Centralnej, w pobliżu skrzyżowania autostrady A1 i trasy E67. Całkowita powierzchnia kompleksu to ok. 79 500 m kw.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora